2015 m. spalio 7 d., trečiadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1097599
Šiandien: 1406
Dabar: 11
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-09-30 Atnaujinta Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos infrastruktūra – neįgaliųjų patogumui

Negalią turinčių žmonių orumo, pagrindinių teisių ir laisvių, lygių galimybių užtikrinimas yra bendrųjų vertybių apsaugos klausimas. Lietuva tai įsipareigojo ir prieš tarptautinę bendriją, kai 2010 metais ratifikavo Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) veikla tiesiogiai susijusi su šia socialiai pažeidžiama asmenų grupe, todėl ne tik nuolat tobulinama negalios nustatymo sistema ir ją reglamentuojantys teisės aktai, bet didelis dėmesys skiriamas ir neįgaliųjų aptarnavimo sąlygų gerinimui.
NDNT neįgaliesiems paslaugas stengiasi suteikti kuo arčiau namų – 24 teritoriniai skyriai veikia dešimtyje šalies miestų. Dar prieš dešimtmetį teritorinių skyrių infrastruktūra neužtikrino pakankamo teikiamų viešųjų paslaugų prieinamumo ir kokybės – teritorinių skyrių patalpos buvo senos, ankštos, nepritaikytos neįgaliesiems ir neatitiko kokybiškų darbo sąlygų darbuotojams.
Siekdama pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir padaryti įstaigą patogią klientams, NDNT parengė investicijų projektą, kuriam Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2008 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. A1-398 buvo skirta Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ prioriteto įgyvendinimo priemonę „Paslaugas, tarp jų profesinės reabilitacijos, neįgaliesiems teikiančių įstaigų plėtra“.
„Džiaugiamės, kad laiku suskubome ir gavome ES paramą. Šiandien tai turbūt būtų kur kas sunkiau. Rekonstravome Alytaus, Panevėžio, Plungės ir Tauragės teritorinius skyrius, Klaipėdoje patikėjimo teise gautame žemės sklype pastatėme naują pastatą, įsigijome ir rekonstravome pastatus Kaune ir Šiauliuose, prieš tris savaites į naują pastatą persikėlė ir Vilniaus teritoriniai skyriai bei administracija. NDNT teritorinių skyrių infrastruktūrą sutvarkėme taip, kad neįgalusis ne tik galėtų į jas lengvai patekti, bet ir oriai jose jaustis, įrengėme modernius dokumentų priėmimo skyrius, įdiegėme eilių valdymo terminalus“, – pristatydama įgyvendinto projekto rezultatus sakė jo vadovė NDNT direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė.


Skaityti toliau >
2015-09-21 Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai – 10 metų

 

Rugsėjo 18 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) organizavo tarptautinę konferenciją, skirtą apibendrinti dešimties metų veiklai. Ją sveikinimo žodžiu pradėjo socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Konferencijos pranešėjai apžvelgė NDNT veiklos istoriją nuo 2005 m. iki šiandienos, kaip per dešimtmetį pakito negalios nustatymo sistema, tarnybos infrastruktūra, bendradarbiavimas su kitomis šalies ir užsienio įstaigomis, sukurtą modernią informacinę sistemą. Savo šalių praktiką ir teisines negalios nustatymo prielaidas ir bendradarbiavimą su NDNT apžvelgė kolegos iš kaimyninių šalių – Latvijos Respublikos valstybinės gydytojų sveikatos ir darbingumo lygio ekspertizės komisijos vadovas Andris Ziverts, šios komisijos Rygos jungtinio skyriaus vedėja Dagmara Pandere ir Baltarusijos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos VĮ Respublikinio mokslinio-praktinio medicininės ekspertizės ir reabilitacijos centro direktorius dr. prof. Vasilij Smyček.


Skaityti toliau >
2015-09-21 Panaikinta Virginijai Račienei nustatyta negalia

 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) š. m. rugsėjo 21 d. priėmė sprendimą panaikinti Virginijai Račienei anksčiau nustatytą darbingumo lygį ir specialųjį poreikį. Išduotos darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymo pažymos bei neįgaliojo pažymėjimas pripažinti negaliojančiais.

„Tokį sprendimą priėmėme gavę naujų medicininių duomenų apie V. Račienės sveikatos būklę ir susipažinę su Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamo ikiteisminio tyrimo medžiaga, – aiškindamas jo motyvus sakė NDNT direktorius Manfredas Žymantas.

V. Račienės negalios vertinimo byloje esančių medicininių dokumentų patikrinimą NDNT pradėjo žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimams apie galimai nepagrįstai nustatytą darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius.

Pasikeitus sveikatos būklei, atsiradus naujų susirgimų asmuo turi teisę kreiptis dėl naujo siuntimo į NDNT darbingumo lygiui arba specialiesiems poreikiams nustatyti.


Skaityti toliau >
2015-09-14 Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba persikėlė į naujas patalpas

Nuo š. m. rugsėjo 14 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos administracijos ir Vilniaus dokumentų registravimo bei Vilniaus teritoriniai skyriai iš Švitrigailos g. 10, Vilniuje, persikėlė į naujas patalpas adresu Švitrigailos g. 11E, Vilniuje.

Vilniaus teritoriniai skyriai aptarnauja Vilniaus miesto ir rajono bei Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų ir Ukmergės rajonų savivaldybių gyventojus. Jie dėl neįgalumo arba darbingumo lygių ir specialiųjų poreikių nustatymo nuo rugsėjo 14 d. turėtų kreiptis nurodytu naujuoju adresu.

 


Skaityti toliau >
2015-09-11 Nuo šiol kompiuterį valdyti pakanka tik galvos judesio

Rugsėjo 10 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas, Metodikos ir informatikos skyriaus vedėja Raja Krupenina ir to paties skyriaus vyriausioji specialistė Gabija Gružinskienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Inovatyvi bekontaktė technologija mokymuisi visą gyvenimą sunkią negalią turintiems žmonėms“.

Konferencijos metu pranešėjai iš Lietuvos, Slovėnijos ir Portugalijos pristatė sukurtą ir minėtose šalyse išbandytą bekontaktę programinę kompiuterio valdymo įrangą ir mokymosi medžiagą, skirtą žmonėms, turintiems sunkią fizinę negalią ir stipriai sutrikusias rankų funkcijas. Tokia įranga leidžia naudotis tiek stacionariu, tiek planšetiniu kompiuteriu neliečiant jo ekrano ir nenaudojant klaviatūros arba pelės – kompiuterį galima valdyti galvos arba rankų judesiais. Bekontaktė programinė kompiuterio valdymo įranga nuo šiol prieinama nemokamai kiekvienam. Tai galimybė sunkią negalią turintiems žmonėms naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir mokytis visą gyvenimą.

Šiuos bekontakčio kompiuterio valdymo sprendimus sukūrė  ir pritaikė Valakupių reabilitacijos centras kartu su partneriais iš Lietuvos, Slovėnijos ir Portugalijos, įgyvendindami Europos Komisijos finansuojamą naujovių perkėlimo projektą INOVATEL.


Skaityti toliau >
2015-07-09 Onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimas bus atskiras ir specializuotas

2015-07-08 įsigaliojo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrų 2015-07-08 įsakymu Nr. A1-399/V-828 nauju skyriumi „Onkologinės ligos“ papildytas Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo 1 priedas.

Minėtą aprašą papildžius nauju skyriumi, onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimą reglamentuoja atskiras, specializuotas skyrius.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema