2016 m. rugsėjo 30 d., penktadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1471094
Šiandien: 1314
Dabar: 9
 
Naujienos ir įvykiai
 
2016-09-15 Atsakomybę už sprendimą dėl negalios turi prisiimti visos pusės

Šią savaitę Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius (NDNT) Manfredas Žymantas ir direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva Plungės rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėse susitiko su šių savivaldybių gydytojais ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais aptarti kokybiškai parengto siuntimo į NDNT įtaką objektyviam negalios nustatymui.

NDNT sprendimą dėl negalios pagal nustatytus kriterijus priima remdamasi gydančio gydytojo parengtu siuntimu ir prie jo pridėtais medicininiais dokumentais bei įvertinusi socialinius faktorius. Taigi sprendimas dėl negalios tiesiogiai priklauso nuo siuntime pateiktos informacijos.

Nors NDNT pati neturi įgaliojimų tirti žmogaus sveikatos arba diagnozuoti, joje dirba ir vertinimus atlieka medicininį išsilavinimą turintys specialistai – gydytojai. Jiems nustačius, kad tarnybai pateikta informacija netiksli, neišsami, NDNT gydymo įstaigoms siunčia papildomus paklausimus. Jeigu ji yra prieštaringa arba neatitinka objektyvios tikrovės, prašoma pateikti tretinio lygio paslaugas teikiančio specialisto konsultacijos išvadą. M. Žymantas per pasitarimą aptarė, kaip turėtų būti pildomi siuntimai, kad NDNT į gydymo įstaigas siųsti papildomų paklausimų nereikėtų, nes taip gaištamas tiek gydytojų, tiek NDNT specialistų laikas, klientas siunčiamas pas tretinio lygio paslaugas teikiančius specialistus, o todėl laiku negauna kokybiškos paslaugos.

Kalbant apie atsakomybes, pabrėžta, kad negalia yra ir medicininis, ir socialinis reiškinys, todėl ją nustatant svarbus kokybiškas visų specialistų darbas ir jiems taikoma vienoda atsakomybė – šeimos gydytojui – už teisingo siuntimo parengimą, gydytojui konsultantui – už objektyvią konsultacijos išvadą, NDNT specialisto – už teisingai priimtą sprendimą dėl negalios.

Didelio dėmesio susitikimo metu sulaukė šių metų vidury sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymu sugriežtina gydytojų atsakomybė už tarnybai pateikiamus neteisingus, neobjektyvius duomenis. Nustačius, kad pateikti neteisingi medicininiai duomenys, NDNT direktoriui suteikta teisė kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą dėl juos pateikusio gydytojo licencijos sustabdymo.

„Aš nekalbu apie vienkartines dėl žmogiškojo faktoriaus kartais padaromas klaidas. Dauguma gydytojų siuntimus rengia tikrai sąžiningai, tačiau, kaip bebūtų apmaudu, pasitaiko ir sistemingai „klystančių“. Štai tokių piktnaudžiavimo atvejų netoleruosime. Naujojo įsakymo tikslas – ne bausti. Tai turėtų būti labiau prevencinė priemonė. Dirbkime visi vienodai sąžiningai ir jokių problemų nekils“, – sakė M. Žymantas.


Skaityti toliau >
2016-09-09 Tarnyboje viešėjo naujai išrinkta Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė

Rugsėjo 8 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva bei Metodikos ir informatikos skyriaus vedėja Raja Krupenina susitiko su naujai išrinkta Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininke Jelena Ivančenko. Per susitikimą aptarti būsimo bendradarbiavimo klausimai, galimi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės tvarkos pakeitimai, draugijos veikla skatinant neįgaliuosius dalyvauti profesinėje reabilitacijoje.


Skaityti toliau >
2016-09-08 M. Žymantas: Dirbkime visi sąžiningai ir dorai, nesukelkime klientams nepamatuotų lūkesčių, ir sprendimas dėl negalios bus greitas ir objektyvus.

Rugsėjo 8 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva, Vilniaus II teritorinio skyriaus vedėja Daiva Valadkevičienė ir Vilniaus III teritorinio skyriaus vedėja Valentina Vaitkienė Šeškinės poliklinikoje susitiko su šios gydymo įstaigos vadovu Jonu Kairiu, jo pavaduotoja gydymui Ona Panasenkiene ir šios gydymo įstaigos gydytojais.

Susitikimo metu buvo aptartos pagrindinės negalios nustatymo nuostatos ir kriterijai, gydytojams aktualūs siuntimų į NDNT ir kitų medicininių dokumentų rengimo klausimai, nes tinkamai parengti dokumentai – greitai ir kokybiškai priimto sprendimo dėl negalios pamatas. Pranešimą skaičiusi D. Valadkevičienė atkreipė gydytojų dėmesį, kad „ rengiant medicininius dokumentus  reikėtų atsiversti negalios nustatymo kriterijus, kurie padės parengti aiškų, tikslų ir išsamų siuntimą“.  Taip išvengsime susirašinėjimo tikslinant pateiktus medicininius duomenis, negaišime vieni kitų laiko, o žmogus gaus objektyvų, aiškų ir greitą sprendimą dėl negalios“.

M. Žymantas pristatė ir  šių metų vidury sveikatos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų pasirašytą įsakymą dėl teisės NDNT  direktoriui kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą dėl tokio mediko licencijos sustabdymo, kai nustatys, kad  gydytojas NDNT pateikė neteisingus, neobjektyvius medicininius duomenis. Direktorius pabrėžė, kad NDNT suteikta galimybe naudosis labai atsakingai ir ja nepiktnaudžiaus. „Dauguma gydytojų siuntimus rengia sąžiningai, tačiau pasitaiko ir sistemingai „klystančių“ (neturiu galvoj konkrečiai Jūsų poliklinikos), štai tokių piktnaudžiavimo atvejų netoleruosime. NDNT dirba profesionalūs vertintojai, jie irgi yra medikai ir tyčines „klaidas“ tikrai mato. Dirbkime visi vienodai sąžiningai ir jokių problemų nekils“, – baigdamas susitikimą sakė M. Žymantas.


Skaityti toliau >
2016-07-04 Piktnaudžiavimas medicininiais dokumentais kainuos mediko licenciją

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela pasirašė įsakymą, kuriuo griežtinama atsakomybė medikams už Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) pateikiamus dokumentus. Nuo šiol gydytojams už piktnaudžiavimą šiais dokumentais gali grėsti mediko licencijos praradimas.

NDNT vertindama asmens negalią vadovaujasi dviem aspektais: medicininiu ir socialiniu. Medicininius duomenis ji gauna iš sveikatos priežiūros įstaigų ir pati sveikatos netiria bei nediagnozuoja. Pastebima, kad medikų pateikta informacija ne visada būna tiksli, išsami, o katrais ir neobjektyvi, kad asmuo gautų išmokas. NDNT per metus aptarnauja per 100 tūkst. asmenų. Dėl netiksliai, neišsamiai, prieštaringai parengtų siuntimų ji per 2015 m. dėl papildomos informacijos turėjo kreiptis apie 8 tūkst. kartų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, su sveikatos apsaugos ministru pasirašytas įsakymas turėtų stiprinti gydytojų atsakomybę, mažinti visų pusių norą piktnaudžiauti.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo įsakymu NDNT direktoriui yra suteikiami svarūs įgaliojimai užkirsti kelią pažeidimams. „Pati tarnyba dėl piktnaudžiavimo prevencinius namų darbus irgi yra atlikusi. Joje veikia Sprendimų kontrolės skyrius, kuris atlieka tiek planinę, tiek neplaninę visų teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolę. Kad būtų kuo mažiau žmogiškojo faktoriaus, kurias bylas tikrinti atsitiktiniu būdu atrenka informacinė sistema. Be to, jei gaunamas skundas dėl galimų korupcinių veikų, tokį nagrinėja Antikorupcijos komisija“ – per šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusią spaudos konferenciją teigė A. Pabedinskienė.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema