2017 m. rugpjūčio 18 d., penktadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1965985
Šiandien: 1801
Dabar: 27
 
Naujienos ir įvykiai
 
2017-06-28 Latviai, kuriantys naują vaikų negalios nustatymo modelį, Lietuvą pasirinko kaip pavyzdį

Birželio 26–27 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) lankėsi Latvijos Respublikos valstybinės sveikatos ir darbingumo nustatymo medicininės komisijos delegacija.

Latvijos kolegos pradėjo vykdyti Europos socialinio fondo  projektą „Vaikų negalios nustatymo sistemos tobulinimas“, kurio tikslas – vertinant vaikų negalią pradėti taikyti Tarptautinės funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikacijos (TFK) nuostatas. Projekto vykdytojai atvyko į NDNT susipažinti su Lietuvos vaikų neįgalumo nustatymo modeliu, nes TFK nuostatos čia taikomos nuo 2012 m. Kitaip sakant, Lietuvoje nustatant vaikų neįgalumą vertinama ne tik jų sveikata (medicininiai kriterijai), bet ir gebėjimas dalyvauti kasdieniame fiziniame, socialiniame ir udomajame gyvenime, atsižvelgiant į amžiaus grupes. Taip palaipsniui pereinama nuo medicininio prie biopsichosocialinio neįgalumo vertinimo modelio, kuris taikomas didžiojoje Europos dalyje. Išvykdami kolegos latviai pasidžiaugė, kad šioje srityje Lietuva yra nemažai pasiekusi ir pažadėjo NDNT pakviesti įvertinti tarpinių jų projekto veiklų.


Skaityti toliau >
2017-06-23 Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatų įgyvendinimas – ir NDNT siekiamybė

Birželio 22 d. baigėsi Neįgalumo ir darbingumo tarnybos (NDNT) darbuotojams organizuotų mokymų "Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos pagrindiniai principai“ ciklas.

Neįgaliųjų teisių konvenciją Lietuva ratifikavo 2010 m., tuo įsipareigodama skatinti ir užtikrinti visų negalią turinčių asmenų visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, skatinti pagarbą jų prigimtiniam orumui.

NDNT yra pirmoji valstybinė įstaiga, nuo kurios prasideda negalią turinčio žmogaus integracija, todėl joje didelis dėmesys skiriamas tam, kad toks žmogus čia jaustųsi oriai. Minėti mokymai buvo skirti, kad tarnybos darbuotojai dar kartą susipažintų su Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatomis ir Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto 2016 m. baigiamosiomis pastabomis dėl šios konvencijos įgyvendinimo Lietuvoje. Paskaitas apie šių dokumentų įgyvendinimo aktualijas Lietuvoje skaitė Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys prof. Jonas Ruškus ir Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.


Skaityti toliau >
2017-05-26 Asmeninio asistento paslaugos – kaip jos nustatomos ir įgyvendinamos praktiškai?

Gegužės 25 d. NDNT direktorius Manfredas Žymantas ir direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva lankėsi Latvijos Respublikos valstybinės medicininės sveikatos ir darbingumo ekspertizės komisijoje.

Vizito metu NDNT vadovai susipažino su Latvijoje veikiančia asmeninio asistento paslaugų poreikio nustatymo sistema asmenims, turintiems negalią. Apie asmeninio asistento skyrimo galimybę neįgaliesiems diskutuojama ir Lietuvoje.

Latvijos valstybinės medicininės sveikatos ir darbingumo ekspertizės komisija pristatė asmeninio asistento poreikio nustatymo teisinę bazę, praktinius jo nustatymo klausimus, taip pat papasakojo, kaip sistema veikia minėtą poreikį jau nustačius, t. y. kokia yra asmeninio asistento praktinė veikla ir atskaitomybė.

NDNT vadovai latviams pristatė Lietuvos negalios nustatymo sistemos aktualijas, didesnį dėmesį skiriant vaikų negalios nustatymui, nes Latvija į negalios nustatymo sistemą rengiasi diegti Tarptautinės funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikacijos nuostatas, kurios Lietuvoje jau taikomos. Su šių nuostatų diegimo ir įgyvendinimo praktika susipažinti išsamiau Latvijos Respublikos valstybinės medicininės sveikatos ir darbingumo ekspertizės komisijos atstovai šią vasarą ketina atvykti į NDNT.


Skaityti toliau >
2017-05-04 NDNT sutarė dėl artimiausių bendradarbiavimo veiksmų su „Neišnešiotukais“

Gegužės 4 d.  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Vilniaus II teritorinio skyriaus vedėja Daiva Valadkevičienė  susitiko su neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidente Asta Speičyte-Radzevičiene ir atstove ryšiams su visuomene Jolanta Grigorjeviene.

Susitikimo tikslas buvo aptarti, su kokiomis problemomis susiduria neišnešiotų kūdikių, kurie turi negalią, tėvai. Kaip  sakė A. Speičytė-Radzevičienė, tokių kūdikių tėvai dažnai nežino, kur turi kreiptis, kad jų vaikams būtų nustatyta negalia, kokius dokumentus pateikti, kur ieškoti reabilitacinės pagalbos kūdikiams, ar tokius kūdikius auginantiems tėvams suteikiama psichologinė pagalba.

NDNT direktorius M. Žymantas, kalbėdamasis su „Nešnešiotukais“, pabrėžė, kad NDNT visada atvira bendradarbiauti ir atsakyti į visus neįgaliesiems rūpimus klausimus, kurie yra NDNT kompetencija, kartu identifikuojant problemas ieškoti jų sprendimų. „Kai suinteresuotos pusės atsakymų ieško kartu, tada ir sprendimai būna tinkamiausi“, – kalbėjo direktorius.

NDNT ir „Neišnešiotukai“ susitarė dėl tolesnio bendradarbiavimo ir numatė artimiausius veiksmus dėl neišnešiotų ir negalią turinčių kūdikių tėvų informavimo apie neįgalumo nustatymą. A. Speišytė-Radzevičienė, baigiantis susitikimui sakė: „Atvirai sakant, nesitikėjau, bet matau, kad jūs tikrai atviri ir tikrai norite su mumis bendradarbiauti“. 


Skaityti toliau >
2017-03-23 Socialinio darbo teorija be praktikos – akla

Šį mėnesį jau antrąkart Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) viešėjo socialinius mokslus studijuojantys studentai. Kovo 22-ąją susipažinti su NDNT veikla buvo atvykę Lietuvos edukologijos universiteto antrakursiai. Juos lydėjo profesorė Vilija Grincevičienė, būsimiems socialiniams darbuotojams dėstanti Neįgaliųjų profesinės įtraukties kursą.

Studentus pasitikęs NDNT direktorius M. Žymantas sakė sveikinantis dėstytojų iniciatyvą studentams teoriją pademonstruoti praktika ir džiaugiąsis pačių studentų noru iš arti „pačiupinėti“ savo būsimą darbą.

NDNT darbuotojai svečiams paaiškino, kokia yra negalios nustatymo sistema, kaip atliekami jos vertinimai. Atsižvelgiant į studijų dalyką, didesnis dėmesys buvo skirtas profesinės reabilitacijos sričiai, aiškintasi, kokiais atvejais ir kaip nustatomi profesinės reabilitacijos poreikiai, kur neįgalieji gali mokytis naujos profesijos, ar ją baigusieji įsidarbina ir kaip tai keičia neįgaliojo socialinę įtrauktį. Studentai apžiūrėjo, kokios yra klientų aptarnavimo ir NDNT darbuotojų darbo sąlygos. V. Grincevičienė pasidžiaugė tokiomis neįgaliesiems draugiškomis, t. y. pritaikytomis įvairią negalią turintiems asmenims, patalpomis ir prisipažino maloniai nustebusi NDNT darbo organizavimu.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema