2016 m. vasario 6 d., šeštadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1277736
Šiandien: 7
Dabar: 3
 
Naujienos ir įvykiai
 
2016-01-22 Išvada dėl darbo pobūdžio ir sąlygų – įrankis pasirinkti darbą pagal turimą negalią

Sausio 21 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) paskaitą apie asmenų profilaktinius sveikatos patikrinimus skaitė Antakalnio poliklinikos Darbo medicinos centro vedėja Raimonda Kungytė.

NDNT, nustačiusi, kad asmuo yra iš dalies darbingas (30–55 proc. darbingumo lygis), su darbingumo lygio pažyma ir neįgaliojo pažymėjimu kartu išduoda rekomendacinę išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų. Joje nurodomi pagrindiniai fizikiniai, cheminiai, biologiniai, ergonominiai, fiziniai ir psichosocialiniai rizikos  veiksniai, kuriems esant asmuo dėl jam diagnozuotų susirgimų negali dirbti. Tačiau  ar asmuo gali dirbti konkretų darbą, sprendžia šeimos arba darbo medicinos gydytojas. Jis, atsižvelgęs į NDNT rekomendacijas, įvertina konkrečioje darbo vietoje neįgaliojo sveikatai galimus rizikos veiksnius, medicininių tyrimų rezultatus, konsultavusių kitų profesinių kvalifikacijų gydytojų išvadas ir kontraindikacijas, nusprendžia, ar asmuo gali dirbti konkretų darbą.

Artimiausiu metu NDNT su darbo  medicinos medikais sudarys bendrą darbo grupę, kuri parengs aiškesnį ir visų vienodai suprantamą ryšio tarp ligos ir darbo pobūdžio ir sąlygų reglamentavimą.


Skaityti toliau >
2015-12-11 NDNT ir VSDFV kylančius klausimus sprendžia drauge

Gruodžio 11 d. susitiko Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (VSDFV) vadovai ir kiti atsakingi specialistai.

Susitikimo metu aptarta abiem įstaigoms aktualių teisės aktų taikymo praktika, diskutuota dėl asmenų, turinčių laikino nedarbingumo pažymėjimus, negalios vertinimo tvarkos, susitarta dėl platesnės apimties duomenų keitimosi elektroniniu būdu.

Tiek NDNT, tiek VSDFV specialistai atkreipė dėmesį, kad gydymo įstaigos dažnai išduoda siuntimus į NDNT nebaigus asmens gydymo. Tai žmonėms sukelia neteisėtų lūkesčių, nes NDNT pagal nustatytą tvarką negalios vertinimą gali atlikti tik tada, kai gydymas yra baigtas ir išnaudotos visos medicininės reabilitacijos priemonės.

NDNT ir VSDFV vadovai susitarė artimiausiu metu susitikti aptarti konkrečių per susitikimą iškeltų problemų sprendimo būdų ir parengtų teisės aktų projektų.


Skaityti toliau >
2015-12-07 Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė

Šiandien sveikata yra suprantama ne tik kaip ligos nebuvimas, bet kaip žmogaus fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė. Todėl ir nustatant negalią daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, nuo jos medicininio vertinimo modelio pereinama prie socialinio arba biopsichosocialinio – vertinamos ne konkrečios ligos, o jų sukelti organizmo funkcijų sutrikimai, ribojantys įprastą žmogaus veiklą, socialinius gebėjimus, galimybę dirbti pagal įgytą kvalifikaciją arba profesiją. Toks negalios vertinimo modelis bus sudarytas remiantis pagrindinėmis Tarptautinės funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikacijos (TFK) nuostatomis.

Gruodžio 4 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) organizavo konferenciją-mokymus, skirtą pristatyti TKF nuostatas, jų integracijos į darbingumo ir  neįgalumo lygių bei specialiųjų poreikių nustatymo procedūras, reabilitacijos specialistų praktinį darbą Lietuvoje, susipažinti su TFK taikymu užsienyje. Konferenciją moderavo NDNT direktorius Manfredas Žymantas.Joje be NDNT direktoriaus pavaduotojo Alvido Garšvos ir Vilniaus II teritorinio skyriaus vedėjos Daivos Valadkevičienės pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovas prof. dr. (HP) Alvydas Juocevičius, tų pačių klinikų Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja dr. Lina Butėnaitė ir Švedijos Danderyd universiteto ligoninės Reabilitacijos medicinos departamento reabilitacijos medicinos gydytoja prof. Indre Ljungar. Konferencijoje dalyvavo gydytojai ir negalios nustatymo specialistai iš visos šalies.


Skaityti toliau >
2015-10-23 Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba pasveikino „Bičiulystę“

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė pasveikino „Bičiulystės“  leidėjus savaitraščio 25 metų sukakties proga.

Neįgaliųjų draugijos leidiniui, šia proga subūrusiam bičiulius į popietę, V. Polujanskienė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo kolektyvo vardu palinkėjo likti tokiu pačiu šiltu ir objektyviu leidiniu, ne besivaikančiam pigaus populiarumo, o buriančiu ir informatyviu,  kokiu jis visus savo gyvavimo metus buvo. 


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema