2015 m. liepos 4 d., šeštadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1031928
Šiandien: 306
Dabar: 4
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-06-30 Atliktas tyrimas apie profesinę reabilitaciją

Nuo 2005 m. Lietuvoje įgyvendinama profesinės reabilitacijos programa.

Valakupių profesinės reabilitacijos centras, vykdantis Profesinės reabilitacijos metodinio centro veiklas, atliko minėtos programos paslaugų teikimo tyrimą (plačiau skaitykite čia).


Skaityti toliau >
2015-06-23 Aptartos bendradarbiavimo galimybės

Birželio 23 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas, Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Ugnė Galuška, atitikties pareigūnė Daiva Jankauskienė ir viešųjų ryšių specialistė Nomeda Pikelytė susitiko su VšĮ Transparency International Vilniaus skyriaus vadovu Sergejumi Muravjovu.

Susitikimo metu kalbėtasi apie įstaigų bendradarbiavimo galimybes gerinant NDNT veiklą ir formuojant objektyvią visuomenės nuomonę negalios nustatymo klausimais. Vadovai aptarė, kokią metodologinę pagalbą siekiant minėtų tikslų VšĮ Transparency International galėtų suteikti NDNT.


Skaityti toliau >
2015-06-17 Seime pristatytas NDNT vieno langelio principo taikymas aptarnaujant asmenis

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui šiandien pristatė vieno langelio principo taikymo, aptarnaujant asmenis NDNT, ataskaitą.

NDNT asmenys aptarnaujami decentralizuotai vienuolikoje Lietuvos miestų esančiuose 24 teritoriniuose skyriuose. Taip neįgaliesiems sudaryta galimybė NDNT teikiamas paslaugas gauti kuo arčiau jų gyvenamosios vietos. Minimaliai sumažinta ir besikreipiančių dėl negalios nustatymo į NDNT administracinė našta – daugeliu atvejų jiems pakanka pateikti tik prašymą ir gydančio gydytojo siuntimą (iš Vilniaus Šeškinės ir Centro poliklinikų bei Santariškių klinikų siuntimai pateikiami elektroniniu būdu).  Kitus reikiamus dokumentus arba duomenis iš atitinkamų įstaigų (SODROS, Valstybinės ligonių kasos, Gyventojų registro tarnybos) NDNT gauna pati.

„Spalio mėnesį atliksime išsamią analizę, kaip asmenų aptarnavimo kokybė teritoriniuose skyriuose koreliuoja su gautų skundų dėl jų priimtų sprendimų nustatant negalią skaičiumi“, – sakė M. Žymantas. Didžiausias dėmesys nagrinėjant šį santykį bus skiriamas tų teritorinių skyrių veiklai, dėl kurių priimtų sprendimų gaunama daugiausiai ir mažiausiai skundų.


Skaityti toliau >
2015-06-04 Ginčų komisijos sprendimai patvirtina, kad NDNT dirba objektyviai

Birželio 3 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos ( toliau – NDNT) direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Sprendimų kontrolės skyriaus vedėja Viktorija Vasiljeva-Gringienė susitiko su Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Ginčų komisija) pirmininku Klaudijumi Stanioniu ir komisijos nariais.

Susitikimo metu aptartos negalios vertinimo aktualijos ir skundų dėl 2015 m. NDNT priimtų sprendimų nagrinėjimo rezultatai, numatytas tolesnis glaudus įstaigų bendradarbiavimas. Taip pat aptartos galimybės nagrinėjant gautą skundą Ginčų komisijai prisijungti prie NDNT elektroninės neįgalių asmenų duomenų bazės.  

Per pirmuosius penkis 2015 m. mėnesius į NDNT dėl negalios nustatymo kreipėsi 47 889 asmenys. Ginčų komisija per šį laikotarpį pakeitė tik 10 NDNT sprendimų.  „Tai tik patvirtina, kad  mūsų tarnyba dirba profesionaliai ir objektyviai“,  –  sakė NDNT direktorius M. Žymantas.


Skaityti toliau >
2015-06-01 Manfredas Žymantas: „NDNT dirba teisėtai, teisingai ir dorai“

Š. m. balandžio 27 d. pradėjęs eiti NDNT direktoriaus pareigas Manfredas Žymantas per gegužės mėnesį apsilankė visuose 24 tarnybos teritoriniuose skyriuose Alytuje, Biržuose, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Utenoje ir Vilniuje.

M. Žymantas susipažino su skyrių vadovais ir darbuotojais, aptarė jų veiklos aktualijas, apžiūrėjo klientų aptarnavimo ir darbuotojų darbo sąlygas. Apibendrindamas šių pažintinių vizitų rezultatus, NDNT direktorius M. Žymantas darbuotojams sakė: „Neklysta tas, kuris nedirba. Svarbu, kad suprastume – mus visus sieja bendras tikslas ir rezultatas. Turime gerą teisinę, žmogiškųjų išteklių ir materialinę bazę. Žmonės NDNT dirba teisėtai, teisingai ir dorai. Turime dar rimtai padirbėti, kad tokį požiūrį į NDNT susikurtų ir visuomenė“.


Skaityti toliau >
2015-05-25 Valakupių reabilitacijos centras ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba diskutavo apie profesinės reabilitacijos paslaugų tobulinimą

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas ir VšĮ Valakupių reabilitacijos centro direktorė Edita Šatienė bei kiti minėtų įstaigų atstovai dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje apie profesinės reabilitacijos paslaugų kokybę. Buvo aptartos šių paslaugų tobulinimo galimybės, kad profesinės reabilitacijos paslaugų teikimas neįgaliesiems atitiktų jų lūkesčius ir nūdienos iššūkius.

Prie apvalaus stalo buvo apžvelgti profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo Lietuvoje rezultatai. Aptartos neįgaliųjų profesinės reabilitacijos poreikio ir darbingumo lygio nustatymo aktualijos, pateikti pasiūlymai dėl NDNT ir profesines reabilitacijos paslaugas teikiančių įstaigų bendradarbiavimo gerinimo.


Skaityti toliau >
2015-05-12 NDNT direktorius susitiko su neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų atstovais

NDNT direktorius Manfredas Žymantas Neįgaliųjų reikalų departamente susitiko su neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Susitikime dalyvavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas S. Armonas, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Z. Jančiauskas, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė R. Kavaliauskaitė, Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentas V. Pivoras, Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius G. Zavadskas, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė D. Migaliova, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vadovas V. Nikžentaitis, asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ direktorė H. Varnienė.


Skaityti toliau >
2015-05-06 NDNT ir Santariškių klinikų atstovai tarėsi dėl sergamumo lėtinėmis ligomis ir negalios koreliacijos tyrimo

Gegužės 6 d. NDNT viešėjusi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų direktorė valdymui Elena Jurevičienė ir NDNT direktorius Manfredas Žymantas aptarė galimybę bendradarbiauti vykdant tarptautinį projektą „Lėtinių ligų prevencija ir sveiko senėjimo visą gyvenimą skatinimas“.

Pagrindinis šio Santariškių klinikų vykdomo projekto tikslas yra įvertinti Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumą, iškelti gerąsias puses bei „karštuosius taškus“ ir rasti optimaliausius kelius nustatytoms problemoms spręsti. Viena iš šio projekto tyrimo sričių – lėtinių neinfekcinių ligų ir negalios koreliacijos nustatymas. NDNT indėlis į jo vykdymą bus ypač svarus, nes tarnyba nustato negalią ir kaupia šios srities duomenis.


Skaityti toliau >
2015-03-02 Negalios vertintojai tobulina žinias Vilniaus universiteto Santariškių klinikose

Kovo 2–6 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinių skyrių specialistai Vilniaus universiteto Santariškių klinikose dalyvauja profesiniuose mokymuose „Negalios sunkumo vertinimas sergant vidaus ligomis“. Per mokymus bus aptarti negalios nustatymą reglamentuojantys teisės aktai, gilinamasi į širdies ir kraujagyslių ligų patologijos įtaką darbingumo ir neįgalumo lygiams. Specialistai analizuos, kaip asmenų darbingumo ir neįgalumo lygius, specialiuosius poreikius veikia onkologiniai susirgimai, kvėpavimo sistemos ligos, psichikos sutrikimai. Taip pat bus gilinamasi į probleminius traumatologijos ir ortopedijos atvejus.


Skaityti toliau >
2015-02-18 NDNT atlieka patikrinimą dėl V. Račienės negalios nustatymo

NDNT, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Virginijai Račienei galimai nepagrįstai nustatytą darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius bei vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pavedimą, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai pateikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Patikrinimo metu NDNT bendradarbiauja su STT.


Skaityti toliau >
2015-02-12 Pagrįstų skundų dėl NDNT priimtų sprendimų 2014 m. buvo nedaug

Vasario 12 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (toliau – NDNT)  susitiko NDNT ir Ginčų komisijos vadovai – Vytautė Polujanskienė ir Klaudijus Stanionis – bei sprendimų kontrolės funkcijas vykdantys specialistai. Jie aptarė praktinius darbo aspektus ir asmenų arba pensijas arba išmokas mokančių institucijų (toliau – asmenų) pateiktų skundų dėl NDNT priimtų sprendimų nagrinėjimo rezultatus.

Ginčų komisija yra privalomo išankstinio ginčų tarp minėtų pusių nagrinėjimo ne teismo tvarka institucija. Asmeniui arba NDNT nesutinkant su Ginčų komisijos sprendimu, jį galima apskųsti teismui.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema