2016 m. gegužės 31 d., antradienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1358378
Šiandien: 247
Dabar: 5
 
Naujienos ir įvykiai
 
2016-05-20 NDNT direktorius M. Žymantas skaitė pranešimą minint Kraujo dieną.

Gegužės 19 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas konferencijoje „Kraujo diena“ skaitė pranešimą apie negalios nustatymą onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims ir kokios yra jų socialinės garantijos. Konferenciją organizavo onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“.

M. Žymantas susirinkusiesiems pristatė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos veiklos kompetencijas, pateikė statistiką, kiek atlikta onkologinėmis ligomis sergančių asmenų negalios vertinimų. Kalbėdamas apie negalios nustatymo kriterijus, priminė, kad nuo 2015 m. liepos 1 d. onkologinių ligonių vertinimo  kriterijai pasikeitė. Dabar jie leidžia negalią nustatyti objektyviau ir individualiau, atsižvelgiant ne tik į ligos stadiją, išplitimą, bet ir liekamuosius reiškinius ar organizmo funkcijų sutrikimus po taikyto gydymo (pvz., lėtinis skausmas, depresija, nuovargis, pykinimas ir pan.). Direktorius pateikė informaciją, kokiomis lengvatos ir specialiosiomis techninės ir finansinės pagalbos priemonėmis gali pasinaudoti turintieji negalią, kur apie jas rasti platesnės informacijos.

Dėl limfinio, kraujotakos ir jiems giminingų audinių piktybinių navikų 2015 m. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba neįgalumą naujai nustatė 27 vaikams, pakartotinai – 57. Negalia per tą patį laikotarpį dėl minėtų ligų pirmą kartą nustatyta 163 darbingo amžiaus asmenims, pakartotinai – 480. 


Skaityti toliau >
2016-05-12 Tinkamai ir dorai parengtas siuntimas – svarbiausia teisingo negalios vertinimo sąlyga

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas susitiko su Šiaulių teritorinės darbo biržos ir  Šiaulių teritorinės ligonių kasos bei didžiųjų Šiaulių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais.

Per susitikimą daugiausiai dėmesio skirta aiškinimui, kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigos turėtų parengti siuntimus ir kitus reikiamus medicininius dokumentus, kad NDNT, siekiant priimti teisingą ir teisėtą sprendimą dėl negalios, nereikėtų papildomai tikslintis medicininių duomenų. Tai daroma tuomet, kai gydančio gydytojo parengti dokumentai yra neišsamūs arba jų nepakanka. Dėl to nukenčia klientas, nes jo negalios vertinimas atliekamas tik tada, kai NDNT gauna visus reikiamus dokumentus, o tai kartais užtrunka, taip pat gaištamas tiek gydytojų, tiek NDNT darbuotojų laikas, didėja administracinės sąnaudos.

Daug diskusijų sukėlė NDNT reikalavimas, kad  siuntimą rengusi gydymo įstaiga kartais pateiktų ir tretinio lygio gydytojų konsultacijų išvadas. Dėl jų NDNT tenka kreiptis tada, kai su siuntimu būna pateikti prieštaringi medicininiai duomenys arba objektyvi asmens funkcinė būklė neatitinka pateiktų medicininių duomenų. Tokiu atveju be tretinio lygio gydytojo išvadų priimti teisingą sprendimą neįmanoma.

NDNT panašaus pobūdžio susitikimus su kolegialiomis įstaigomis organizuoja nuolat, nes siekia, kad jos priimami sprendimai būtų maksimaliai pamatuoti ir objektyvūs.


Skaityti toliau >
2016-04-06 Galimybė dirbti – neįgaliojo socialinio orumo pamatas

Balandžio 5 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas bei Metodikos ir informatikos skyriaus vedėja Raja Krupenina ir to paties skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Petkevičienė apsilankė viešojoje įstaigoje „Rastis“, kuri teikia psichosocialinės ir profesinės reabilitacijos paslaugas psichikos sutrikimų turintiems asmenims. NDNT direktorius M. Žymantas ir „Rastis“ vadovė Rūta Lukošaitytė aptarė aktualius neįgaliųjų profesinės reabilitacijos klausimus, kaip sekasi ją baigusiems asmenims įsidarbinti, atkreipdami dėmesį, kad psichikos sutrikimų turintiems asmenims prieš profesinę ypatingai svarbi psichosocialinė reabilitacija.

Ištikus tiek fizinei, tiek psichinei negaliai žmogus neretai nebegali dirbti ankstesnio darbo. Profesinė reabilitacija sudaro galimybę tokiam asmeniui atkurti turėtą arba įgyti naują profesinę kompetenciją, t. y. vėl dalyvauti darbo rinkoje, o tuo pačiu tiek socialiai, tiek materialiai jaustis saugiau, gyventi pilnavertį gyvenimą.

Profesinės reabilitacijos paslaugų poreikį NDNT 2015 m. nustatė 139 dėl psichikos sutrikimų negalią turintiems asmenims.


Skaityti toliau >
2016-03-21 Tarnybos teikiamas paslaugas galima gauti ir neišėjus iš namų

Klientai į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT) jau  treti metai dėl dalies viešųjų paslaugų gali kreiptis ir elektroniniu būdu.

Kviečiame naudotis šia paslauga ir, NDNT svetainėje susikūrus savo profilį (www.ndnt.lt/Elektroninės paslaugos),  užsirašyti jums patogiu laiku vizito pateikti dokumentus, pateikti prašymą gauti vertinimo akto kopiją arba jau NDNT išduotų dokumentų dublikatus (darbingumo ir neįgalumo lygių, specialiųjų poreikių pažymų, neįgaliojo pažymėjimo ir pan.), nurodant jums patogų  dokumentų gavimo būdą – registruotu laišku arba atsiimti asmeniškai, taip pat pasitikrinti atliekamo negalios vertinimo būklę arba peržiūrėti ankstesniųjų istoriją.

Toks būdas leis Jums dalį paslaugų gauti patogiu laiku ir patogioje vietoje. 


Skaityti toliau >
2016-03-15 Dėmesys – akių ligomis sergančių asmenų negalios vertinimui

Baigėsi specialieji profesiniai mokymai, kuriuose dalyvavo šešiasdešimt Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos specialistų, atliekančių negalios vertinimus.

Dviejų dienų mokymuose, kuriuos vedė Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Akių ligų centro gydytojas med. dr. S. Galgauskas, buvo skirti akių ligoms, šių ligų sukeliamiems organizmo funkcijų sutrikimams ir jų įtaką žmogaus darbingumo arba neįgalumo lygiui bei specialiesiems poreikiams.

2015 m. nedarbingais arba iš dalies darbingais dėl akių ligų pripažinti 158 darbingo amžiaus asmenys, o neįgalumas nustatytas 14 asmenų iki 18 metų.


Skaityti toliau >
2016-03-01 2016 m. NDNT sieks, kad negalią turintis žmogus jaustųsi socialiai saugesnis


Kovo 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas žiniasklaidai pristatė 2015 m. tarnybos veiklos rezultatus ir šiais metais numatomus negalios nustatymo pokyčius.

Negalios vertinimą atlieka 24 NDNT teritoriniai skyriai (pernai į juos kreipėsi beveik 105 tūks. asmenų). „Labai svarbu, kad vertinimas juose būtų vienodas.  Todėl 2015 m. tarnybai buvo svarbiausi keturi dalykai – visur, vienodai, teisingai ir dorai“, – sakė M. Žymantas.  Dėl to buvo padidintas teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolės skaičius – patikrinta 9,5 tūkst. sprendimų.

2015 m. vidury buvo pakeisti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijai. Dabar jie yra aiškesni, objektyvesni, leidžiantys, individualiau vertinti kiekvieną asmenį, todėl ir šiomis ligomis sergančių skundų dėl galimai neteisingai nustatytos negalios sumažėjo perpus.

Nors pernai NDNT dėl savo priimamų sprendimų nepralaimėjo nė vienos teismo bylos, siekiant, kad NDNT priimami sprendimai būtų dar skaidresni, sukurta SADM ir NDNT specialistų darbo grupė, kuri parengs NDNT priimtų spendimų periodinės kontrolės aprašo projektą. Numatoma, kad tikrintinas bylas automatiniu būdu kiekvieną mėnesį atrinks informacinė sistema, toks atrankos būdas visiškai eliminuos galimai subjektyvų žmogiškąjį faktorių.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema