2018 m. balandžio 25 d., trečiadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 2534496
Šiandien: 3196
Dabar: 32
 
Naujienos ir įvykiai
Dar kartą apie neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę
2017-11-16

Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė dažnai painiojama su ženklu „Neįgalusis“. Tačiau tiek jų įgijimo, tiek naudojimo sąlygos ir suteikiamos teisės skiriasi.

Šįkart plačiau apie neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę – kas ją gali gauti ir kokias teises ji suteikia.

Šią kortelę išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) teritoriniai skyriai, o jos išdavimo tvarką nustato NDNT direktoriaus įsakymu patvirtintas Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės tvarkos aprašas.

   

Kas turi teisę gauti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę?

 • darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 proc. ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;

• pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;

• darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 proc. darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, taip pat pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių;

• asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;

• pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 proc. darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;

• darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

Kokias teises suteikia neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė?

Kelių eismo taisyklės nustato, kad neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turinčios transporto priemonės gali stovėti vietoje, pažymėtoje neįgaliojo su vežimėliu simboliu. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama stovėti ilgiau negu leidžiama, vietose, kur stovėjimo laikas apribotas atitinkamais kelio ženklais, sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 ženklinimo linijomis. Tokiam automobiliui taip pat leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė suteikia teisę neįgaliesiems, vairuojantiems lengvuosius automobilius, sustoti (stovėti) neįgaliesiems skirtose stovėjimo vietose arba vietose, kuriose jiems sustoti (stovėti) nedraudžia Kelių eismo taisyklės toje Europos Sąjungos valstybėje narėje, kurioje jie tuo metu yra.

Nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojus Rinkliavų įstatymo pataisoms, savivaldybių tarybų nustatytose automobilių statymo vietose neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtus automobilius galima statyti nemokamai.

Kortelė turi būti padėta transporto priemonės priekyje taip, kad patikrinimo metu būtų matoma. Atkreipiame dėmesį, kad kortelė yra išduodama asmeniui, o ne transporto priemonei, todėl gali būti naudojama tik tada, kai automobilį vairuoja ar juo vežamas asmuo, kuriam ši kortelė išduota.

 


Atgal Naujienų archyvas

Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema