2018 m. декабрь 19 d., Среда
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Naujienos ir įvykiai
Panevėžio teritorinės ligonių kasos metinėje konferencijoje - apie negalios nustatymą Panevėžio TLK veiklos zonos savivaldybėse.
2017-12-08

Gruodžio 7-ąją Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas dalyvavo Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) metinėje konferencijoje, kurioje skaitė pranešimą  tema  „Negalios nustatymo netolygumai Panevėžio TLK veiklos zonos savivaldybėse“. M. Žymantas pažymėjo, kad NDNT, atliekanti neįgalumo lygio vaikams ir darbingumo lygio  suaugusiesiems vertinimą bei nustatanti specialiuosius ir profesinės reabilitacijos poreikius, stebi tam tikrus netolygumus. Ypač jie akivaizdūs tarp suaugusiųjų, kurių nedarbingumas vertinamas atsižvelgus į medicininius kriterijus ir asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno koeficientą.

NDNT, anot M. Žymanto, rotacijos principu atlieka periodinę planinę ir neplaninę kontrolę, aktyviai veikia įstaigos antikorupcinė komisija, atsižvelgiama į anoniminius skundus, tad neįgalumo ir darbingumo nustatymo srityje aptinkama ir tikrovės neatitinkančių medicininių kriterijų, surašytų gydymo įstaigose, ir gyventojų siekio nesąžiningai gauti nuolatinę slaugą bei kuo mažesnį darbingumo lygį. Pastebėta, kad, pavyzdžiui, Zarasų ir Ignalinos rajonų gyventojai, kaip taisyklė, tik netenka darbo – tuoj skuba pas gydytojus ir – į NDNT. Statistika rodo, kad 2016 m. daugiausia nuolatinės slaugos buvo paskirta Ignalinos r. savivaldybėje, sunkiausi ligoniai (0–25 proc. darbingumo lygis) gyvena Zarasų r. savivaldybėje. Pernai 30–40 proc. darbingumo lygį daugiausia turėjo Ignalinos, Anykščių, Kupiškio rajonų savivaldybių gyventojai, 45–55 proc. – rokiškėnai, anykštėnai ir kupiškėnai.Atgal Naujienų archyvas

Spausdinti


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema