2018 m. balandžio 25 d., trečiadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 2534496
Šiandien: 3196
Dabar: 32
 
Naujienos ir įvykiai
Kartu su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ priėmėme svečius iš Kazachstano
2017-10-27

Šiandien Neįgalumo ir darbingumo tarnyboje (NDNT), tarpininkaujant Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Viltis“, viešėjo Kazachstano Respublikos darbo ir socialinės apsaugos ministerijos, Ekspertinio komiteto, neįgaliųjų organizacijų ir Aleuti fondo atstovai. Svečiams rūpėjo, kaip veikia negalios nustatymo sistema Lietuvoje, kaip bendradarbiauja valstybinės neįgaliųjų socialinę integraciją vykdančios įstaigos ir nevyriausybinės neįgaliųjų organizacijos.

NDNT direktorius svečiams pristatė pagrindinius mūsų šalyje taikomus negalios nustatymo principus, akcentuodamas, kad ši sistema paremta Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojama Tarptautinės funkcionavimo klasifikacijos (TFK) nuostatomis. Tai yra, Lietuvoje nustatant negalią vertinama ne tik žmogaus sveikata (medicininiai kriterijai), bet ir gebėjimas dalyvauti kasdieniame socialiniame gyvenime. Taip palaipsniui pereinama nuo medicininio prie biopsichosocialinio neįgalumo vertinimo modelio, kuris taikomas didžiojoje Europos dalyje. Delegacijai  pristatėme  NDNT IS galimybes, kaip ja naudojamasi atliekant negalios vertinimus, kaupiant duomenų bazes, kokios jos galimybės, kaip keičiamasi el. duomenimis su kitomis įstaigomis, Paaiškinome, kad NDNT el. būdu keičiasi duomenimis ir su kitomis suinteresuotomis įstaigomis, pvz., SODRA, savivaldybėmis, arba gali naudotis jų duomenų bazėmis, pvz., Ligonių kasos.

M. Žymantas, bendraudamas su svečiais kalbėjo, kad negalios nustatymo sistema negali būti statiška, ją reikia nuolat tobulinti, kad ji atitiktų nuolat besikeičiančią realybę, socialines aplinkybes. NDNT, suprasdama, kad glaudesnis kolegialus neįgaliųjų organizacijų ir NDNT bendradarbiavimas leis konstruktyviau spręsti negalios nustatymo klausimus, neįgaliųjų organizacijas pakvietė sudaryti bendradarbiavimo sutartis. Šiandien į kvietimą yra atsiliepusios septynios organizacijos. NDNT ir sutartis pasirašiusios organizacijos įsipareigojo rengti bendrus projektus, renginius, dalyvauti bendrose darbo grupėse, keistis informacija, vieni kitiems teikti konsultacijas. Kazachams taip pat paaiškinome, kad siekiama, jos negalios nustatymo sistema ir procedūros visiems būtų kuo aiškesnės ir skaidresnės, todėl sutartyje numatyta galimybė ją pasirašiusių neįgaliųjų organizacijų atstovams stebėtojų teisėmis dalyvauti NDNT teritoriniams skyriams atliekant asmens neįgalumo, darbingumo lygio ar specialiųjų poreikių vertinimus ir priėmimo konkursuose į NDNT teritorinių skyrių valstybės tarnautojų pareigas.


Atgal Naujienų archyvas

Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema