2018 m. gegužės 27 d., sekmadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 2619648
Šiandien: 622
Dabar: 29
 
Naujienos ir įvykiai
 
2018-05-17 Svarstytos profesinės reabilitacijos paslaugų organizavimo ir teikimo perspektyvos

Profesinės reabilitacijos paslaugos Lietuvoje neįgaliesiems teikiamos jau dvylika metų. Įgyvendinant profesinės reabilitacijos programą siekiama atkurti neįgalaus asmens darbingumą, profesinę kompetenciją bei pajėgumą dalyvauti darbo rinkoje ir sugrįžti į visavertį gyvenimą. Profesinė reabilitacija ypač svarbi žmonėms, netekusiems darbingumo, dėl sveikatos problemų ar socialinių veiksnių negalintiems mokytis aukštosiose ar aukštesniosiose mokyklose, tačiau norintiems ne vien gauti pašalpą, bet dirbti ir užsidirbti bei jaustis reikalingais visuomenei.

Profesinės reabilitacijos programos įgyvendinimas ir perspektyvos buvo aptartos šių metų gegužės 10 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje diskusijoje. Tai jau antra tokia diskusija, kurią organizuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija  ir Lietuvos darbo birža. Pagrindinis šių diskusijų tikslas – aptarti aktualias profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo neįgaliesiems problemas bei numatomus profesinės reabilitacijos programos pokyčius. Diskusijoje dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorius Kęstutis Zaura, šio departamento Darbo rinkos skyriaus vedėja Kristina Ščerbickaitė ir skyriaus patarėja Milda Kojelienė, Socialinės aprėpties departamento Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė, Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, Darbo rinkos ir užimtumo rėmimo politikos įgyvendinimo departamento Priemonių įgyvendinimo skyriaus vedėjas Vygintas Morkūnas, Neįgaliųjų reikalų departamento atstovai. Į diskusiją susirinko profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančių įstaigų specialistai ir neįgaliuosius atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų nariai, kuriems aktualūs profesinės reabilitacijos paslaugų kokybės gerinimo klausimai.


Skaityti toliau >
2018-05-02 NDNT direktoriaus funkcijas laikinai vykdo direktoriaus pavaduotoja

Nuo šiandien,  gegužės 2 d., NDNT direktoriaus funkcijas laikinai vykdys direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė.

NDNT direktorius Manfredas Žymantas, kuris  į vadovo pareigas buvo paskirtas socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu 2015 m. balandžio 27 d.,  iš užimamų pareigų šalių susitarimu atleistas pirmadienį, balandžio 30 d.


Skaityti toliau >
2018-04-25 Visi galime jaustis patogiai, jeigu patys nesukuriame kliūčių arba panaikiname jau sukurtas

„Ar žinote, kas yra universalus dizainas? Jo dėsniais vadovaujantis įrengti pastatai ar sukurti produktai suteikia vienodą galimybę tuo pačiu daiktu naudotis kiekvienam, neišskiriant žmonių pagal jų galimybes. Yra žinomi septyni universalaus dizaino principai.“ Taip prasideda kiekvienas iš žemiau nuorodose pateiktų septynių vaizdo siužetų, sukurtų pagal universalaus dizaino principus. Pagal tokius principus įrengta ir NDNT.

Kviečiame susipažinti su pagrindiniais universaliojo dizaino principais, kurie teigia ne ko nors pritaikymą turintiesiems specialių poreikių, o apie pritaikymą visiems.


Skaityti toliau >
2018-04-25 Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

Todėl Seimą jau pasiekė nauji Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriuos priėmus, bus panaikinta neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei padidintos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos. Antradienį šiam įstatymų paketui pritarta po pateikimo.

Visos tikslinės kompensacijos didėja 11 Eur

Šiuo metu asmenims, kuriems nustatyti specialieji poreikiai, yra skiriamos ir mokamos tikslinės kompensacijos, kurių dydžiai yra diskriminuojantys. Pavyzdžiui, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims skiriamos dvigubai mažesnės tikslinės kompensacijos nuolatinei priežiūrai (pagalbai) nei darbingo amžiaus asmenims. Tikslinių kompensacijų dydžiai darbingo amžiaus asmenims priklauso nuo jiems nustatyto darbingumo lygio, vaikams – nuo neįgalumo lygio.

Be to, atotrūkiai tarp tikslinių kompensacijų yra labai dideli – nuo 280 Eur  iki 9,5 Eur.

Todėl buvo nuspręsta pakeisti tikslinių kompensacijų dydžius, kartu keičiant specialiųjų poreikių nustatymo kriterijus ir tvarką.

Siūloma nustatyti du nuolatinės slaugos lygius ir du nuolatinės priežiūros (pagalbos) lygius ir atitinkamai išdėlioti tikslinių kompensacijų dydžius, kurie nustatyti atsižvelgiant ir į tai, kad transporto išlaidų kompensacija nebus nustatoma iš naujo. Dėl šios priežasties visas tikslines kompensacijas numatoma didinti 11,02 Eur. Sprendimus dėl specialiųjų poreikių priims Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba.

Šiuo metu nustatyti specialieji poreikiai galios iki jų nustatymo termino pabaigos ir asmenims niekur kreiptis nereikia.

Daug kritikos iš neįgaliųjų sulaukianti 9,5 Eur dydžio transporto išlaidų kompensacija bus pakeista kitomis tikslinėmis kompensacijomis – pavyzdžiui, nuolatinės priežiūros (pagalbos). Bet siekiant užtikrinti asmenų, kuriems jau buvo nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis, teisėtus lūkesčius, jie turėtų gauti šią kompensaciją iki nustatyto termino pabaigos.


Skaityti toliau >
2018-04-24 Studentai domisi NDNT veikla

Šiandien NDNT viešėjo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto reabilitacijos studijų krypties ergoterapijos studentai.

Vienas iš jų studijų dalykų yra neįgaliųjų socialinė integracija, todėl NDNT jie atvyko susipažinti, kaip ir kodėl nustatoma negalia, nuo ko prasideda žmonių su negalia integracija į įprastą socialinę ir darbo aplinką.


Skaityti toliau >
2018-04-12  Diskutavome dėl siuntimų į NDNT rengimo

Šiandien NDNT direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Vilniaus teritorinių skyrių vedėjai negalios nustatymo ir siuntimų į NDNT  rengimo klausimus aptarė su privačių Vilniaus gydymo įstaigų gydytojais. Susitikime dalyvavo In Medica, Sveikatos klinikos, MediCa klinikos, Pašilaičių šeimos medicinos centro, Gemma sveikatos centro, Sanitas Familiae, Baltupių šeimos medicinos centro, Riešės šeimos klinikos ir Balsių šeimos medicinos centro atstovai.


Skaityti toliau >
2018-03-27 Esate nedeklaravęs gyvenamosios vietos ir gaunate pensiją? Svarbi informacija jums!

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar kartą atkreipia dėmesį, kad socialinio draudimo, šalpos ir valstybines pensijų (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų), slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų gavėjai, kurie iki 2018 metų buvo deklaravę gyvenamąją vietą „prie savivaldybės“, norėdami, kad ir toliau nepertraukiamai gautų šias išmokas, iki kovo mėn. pabaigos privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba kreiptis į seniūniją dėl įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

Dėl Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pakeitimų, socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių pensijos, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko pensijos ir kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, valstybinės pensijos (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų) „Sodra“ gali skirti ir mokėti tik deklaravusiems gyvenamąją vietą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gyventojams. Su gyvenamosios vietos deklaravimo faktu siejama ir teisė gauti šalpos, šalpos neįgalumo pensijas, slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslines kompensacijas, kurias moka savivaldybės.


Skaityti toliau >
2018-03-06 Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja domėjosi Tarnybos veikla ir negalios nustatymo procesu

Kovo 6 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja Aira Mačejienė.

Vizito metu Prezidentės patarėjai Tarnybos direktorius Manfredas Žymantas ir direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva pristatė asmenų negalios vertinimo procesą, jį įtakojančius veiksnius, kylančias problemas ir iššūkius, bendravimo, bendradarbiavimo ir dialogo su kitomis institucijomis, siekiant tobulinti negalios nustatymo sistemą, svarbą.  Pristatytas Tarnyboje veikiantis savikontrolės ir galimų klaidų prevencijos mechanizmas, padedantis įgyvendinti vieną iš pagrindinių Tarnybos tikslų - priimti teisingus ir teisėtus sprendimus.

Prezidentės patarėja taip pat domėjosi asmenų aptarnavimo tvarka, jų aptarnavimui pritaikyta infrastruktūra, darbuotojų darbo sąlygomis. Kaip pažymėjo Tarnybos direktorius – patalpos, atsižvelgiant į keliamus reikalavimus, pilnai pritaikytos neįgalių asmenų aptarnavimui ir yra laikomos tokio tipo infrastruktūros geruoju pavyzdžiu.


Skaityti toliau >
2018-02-21 Apie vaikų klausos sutrikimų nustatymo ir gydymo galimybes – su Santaros Vaikų ligoninės gydytojais

NDNT direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva  ir  teritorinių skyrių atstovai susitiko su Santaros Vaikų ligoninės gydytojais aptarti aktualių klausimų, susijusių su vaikų, turinčių klausos sutrikimų, neįgalumo vertinimu.

Šios ligoninės gydytoja otorinolaringologė, audiologė Inga Julija Sruogienė susitikimo metu perskaitė pranešimą apie vaikų prikurtimą, koks taikomas naujausias klausos sutrikimų ištyrimas ir nustatymas, kokios yra gydymo ir klausos funkcijų sutrikimų kompensavimo techninėmis pagalbos priemonėmis galimybes. NDNT atstovai taip pat apžiūrėjo ir vaikų klausos sutrikimų nustatymo kabinetus.


Skaityti toliau >
2018-01-26 NDNT ir STT susitarė dėl konkrečių bendradarbiavimo veiksmų

NDNT deda dideles pastangas galimos korupcijos prevencijai. Aktyviai dirba Antikorupcinė komisija, vyksta mokymai, vykdomos įvairios Antikorupcinės programos priemonių plano priemones, veikia vidinės priimamų sprendimų kontrolės mechanizmas, patvirtintos NDNT darbuotojų deramą elgesį reglamentuojančias tvarkos ir taisyklės, kaip elgtis susidūrus su galima korupcinio pobūdžio veika.

NDNT stengiasi įgyvendinti visas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo numatytas priemones. NDNT direktorius M. Žymantas, kalbėdamas apie priemones galimai korupcijai užkardyti, sako: „Stengiuosi daryti įtaką įstaigos antikorupcinei aplinkai ir ugdyti nepakantumą jai. Tačiau to nepasieksi tik teisės aktų nustatytais reikalavimais, organizacinėmis ir profesinėmis normomis, juk tai labiau asmeninės moralės ir brandos reikalas. Kita vertus, aš, kaip įstaigos vadovas, neturiu teisės aktų suteiktų įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio veikų, taikyti išimtinai teisėsaugos institucijoms suteiktų kovos su korupcija priemonių ir metodų, imituoti nusikalstamos veiklos modelio“.


Skaityti toliau >
2018-01-02 Palengvintas neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimas

Nuo š. m. sausio 1 d. asmenims palengvinta neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarka  – pateikiant prašymą išduoti šią kortelę, nebereikia pateikti vairuotojo pažymėjimo, nes NDNT informaciją apie asmeniui suteiktą teisę vairuoti lengvąjį automobilį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registro gaus automatiniu būdu. Taip mažinama asmenų, besikreipiančių į NDNT, administracinė našta.

Kriterijai, kam gali būti išduota neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė, nesikeičia (juos nustato Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašas). Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę gauti teisę turi:

  • darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 proc. ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 proc. darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, taip pat pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių;
  • asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
  • pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30proc. darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
  • darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema