2015 m. rugpjūčio 1 d., šeštadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1050200
Šiandien: 14
Dabar: 3
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-07-09 Onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimas bus atskiras ir specializuotas

2015-07-08 įsigaliojo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrų 2015-07-08 įsakymu Nr. A1-399/V-828 nauju skyriumi „Onkologinės ligos“ papildytas Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo 1 priedas.

Minėtą aprašą papildžius nauju skyriumi, onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimą reglamentuoja atskiras, specializuotas skyrius.


Skaityti toliau >
2015-06-30 Atliktas tyrimas apie profesinę reabilitaciją

Lietuvoje jau dešimtmetį teikiamos profesinės reabilitacijos paslaugos asmenims, turintiems negalią, ir siekiantiems įgyti kvalifikaciją bei dirbti. Naujausi profesinės reabilitacijos tyrimai rodo kasmet gerėjančius profesinės reabilitacijos rezultatus - 2014 m. sėkmingai įsidarbino beveik 66 proc. neįgaliųjų baigusių profesinės reabilitacijos programą.

Valakupių profesinės reabilitacijos centras, vykdantis Profesinės reabilitacijos metodinio centro veiklas, atliko minėtos programos paslaugų teikimo tyrimą (plačiau skaitykite čia).


Skaityti toliau >
2015-06-23 Aptartos bendradarbiavimo galimybės

Birželio 23 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas, Sprendimų kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Ugnė Galuška, atitikties pareigūnė Daiva Jankauskienė ir viešųjų ryšių specialistė Nomeda Pikelytė susitiko su VšĮ Transparency International Vilniaus skyriaus vadovu Sergejumi Muravjovu.

Susitikimo metu kalbėtasi apie įstaigų bendradarbiavimo galimybes gerinant NDNT veiklą ir formuojant objektyvią visuomenės nuomonę negalios nustatymo klausimais. Vadovai aptarė, kokią metodologinę pagalbą siekiant minėtų tikslų VšĮ Transparency International galėtų suteikti NDNT.


Skaityti toliau >
2015-06-17 Seime pristatytas NDNT vieno langelio principo taikymas aptarnaujant asmenis

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui šiandien pristatė vieno langelio principo taikymo, aptarnaujant asmenis NDNT, ataskaitą.

NDNT asmenys aptarnaujami decentralizuotai vienuolikoje Lietuvos miestų esančiuose 24 teritoriniuose skyriuose. Taip neįgaliesiems sudaryta galimybė NDNT teikiamas paslaugas gauti kuo arčiau jų gyvenamosios vietos. Minimaliai sumažinta ir besikreipiančių dėl negalios nustatymo į NDNT administracinė našta – daugeliu atvejų jiems pakanka pateikti tik prašymą ir gydančio gydytojo siuntimą (iš Vilniaus Šeškinės ir Centro poliklinikų bei Santariškių klinikų siuntimai pateikiami elektroniniu būdu).  Kitus reikiamus dokumentus arba duomenis iš atitinkamų įstaigų (SODROS, Valstybinės ligonių kasos, Gyventojų registro tarnybos) NDNT gauna pati.

„Spalio mėnesį atliksime išsamią analizę, kaip asmenų aptarnavimo kokybė teritoriniuose skyriuose koreliuoja su gautų skundų dėl jų priimtų sprendimų nustatant negalią skaičiumi“, – sakė M. Žymantas. Didžiausias dėmesys nagrinėjant šį santykį bus skiriamas tų teritorinių skyrių veiklai, dėl kurių priimtų sprendimų gaunama daugiausiai ir mažiausiai skundų.


Skaityti toliau >
2015-06-04 Ginčų komisijos sprendimai patvirtina, kad NDNT dirba objektyviai

Birželio 3 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos ( toliau – NDNT) direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Sprendimų kontrolės skyriaus vedėja Viktorija Vasiljeva-Gringienė susitiko su Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Ginčų komisija) pirmininku Klaudijumi Stanioniu ir komisijos nariais.

Susitikimo metu aptartos negalios vertinimo aktualijos ir skundų dėl 2015 m. NDNT priimtų sprendimų nagrinėjimo rezultatai, numatytas tolesnis glaudus įstaigų bendradarbiavimas. Taip pat aptartos galimybės nagrinėjant gautą skundą Ginčų komisijai prisijungti prie NDNT elektroninės neįgalių asmenų duomenų bazės.  

Per pirmuosius penkis 2015 m. mėnesius į NDNT dėl negalios nustatymo kreipėsi 47 889 asmenys. Ginčų komisija per šį laikotarpį pakeitė tik 10 NDNT sprendimų.  „Tai tik patvirtina, kad  mūsų tarnyba dirba profesionaliai ir objektyviai“,  –  sakė NDNT direktorius M. Žymantas.


Skaityti toliau >
2015-03-02 Negalios vertintojai tobulina žinias Vilniaus universiteto Santariškių klinikose

Kovo 2–6 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinių skyrių specialistai Vilniaus universiteto Santariškių klinikose dalyvauja profesiniuose mokymuose „Negalios sunkumo vertinimas sergant vidaus ligomis“. Per mokymus bus aptarti negalios nustatymą reglamentuojantys teisės aktai, gilinamasi į širdies ir kraujagyslių ligų patologijos įtaką darbingumo ir neįgalumo lygiams. Specialistai analizuos, kaip asmenų darbingumo ir neįgalumo lygius, specialiuosius poreikius veikia onkologiniai susirgimai, kvėpavimo sistemos ligos, psichikos sutrikimai. Taip pat bus gilinamasi į probleminius traumatologijos ir ortopedijos atvejus.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema