2016 m. rugpjūčio 25 d., ketvirtadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1435723
Šiandien: 670
Dabar: 11
 
Naujienos ir įvykiai
 
2016-07-04 Piktnaudžiavimas medicininiais dokumentais kainuos mediko licenciją

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela pasirašė įsakymą, kuriuo griežtinama atsakomybė medikams už Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) pateikiamus dokumentus. Nuo šiol gydytojams už piktnaudžiavimą šiais dokumentais gali grėsti mediko licencijos praradimas.

NDNT vertindama asmens negalią vadovaujasi dviem aspektais: medicininiu ir socialiniu. Medicininius duomenis ji gauna iš sveikatos priežiūros įstaigų ir pati sveikatos netiria bei nediagnozuoja. Pastebima, kad medikų pateikta informacija ne visada būna tiksli, išsami, o katrais ir neobjektyvi, kad asmuo gautų išmokas. NDNT per metus aptarnauja per 100 tūkst. asmenų. Dėl netiksliai, neišsamiai, prieštaringai parengtų siuntimų ji per 2015 m. dėl papildomos informacijos turėjo kreiptis apie 8 tūkst. kartų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, su sveikatos apsaugos ministru pasirašytas įsakymas turėtų stiprinti gydytojų atsakomybę, mažinti visų pusių norą piktnaudžiauti.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo įsakymu NDNT direktoriui yra suteikiami svarūs įgaliojimai užkirsti kelią pažeidimams. „Pati tarnyba dėl piktnaudžiavimo prevencinius namų darbus irgi yra atlikusi. Joje veikia Sprendimų kontrolės skyrius, kuris atlieka tiek planinę, tiek neplaninę visų teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolę. Kad būtų kuo mažiau žmogiškojo faktoriaus, kurias bylas tikrinti atsitiktiniu būdu atrenka informacinė sistema. Be to, jei gaunamas skundas dėl galimų korupcinių veikų, tokį nagrinėja Antikorupcijos komisija“ – per šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusią spaudos konferenciją teigė A. Pabedinskienė.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema