2015 m. vasario 27 d., penktadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 932038
Šiandien: 613
Dabar: 21
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-02-18 NDNT atlieka patikrinimą dėl V. Račienės negalios nustatymo

NDNT, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Virginijai Račienei galimai nepagrįstai nustatytą darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius bei vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pavedimą, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai pateikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Patikrinimo metu NDNT bendradarbiauja su STT.


Skaityti toliau >
2015-02-12 Pagrįstų skundų dėl NDNT priimtų sprendimų 2014 m. buvo nedaug

Vasario 12 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (toliau – NDNT)  susitiko NDNT ir Ginčų komisijos vadovai – Vytautė Polujanskienė ir Klaudijus Stanionis – bei sprendimų kontrolės funkcijas vykdantys specialistai. Jie aptarė praktinius darbo aspektus ir asmenų arba pensijas arba išmokas mokančių institucijų (toliau – asmenų) pateiktų skundų dėl NDNT priimtų sprendimų nagrinėjimo rezultatus.

Ginčų komisija yra privalomo išankstinio ginčų tarp minėtų pusių nagrinėjimo ne teismo tvarka institucija. Asmeniui arba NDNT nesutinkant su Ginčų komisijos sprendimu, jį galima apskųsti teismui.


Skaityti toliau >
2015-02-04 NDNT vyko tarpinstitucinės darbo grupės posėdis

Š. m. vasario 3 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje posėdžiavo darbo grupė, kuriai  pavesta parengti metodines onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio nustatymo tobulinimo rekomendacijas, pateikti pasiūlymus dėl tokių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijų pakeitimo arba papildymo ir galimybių gydančiam gydytojui nustatyti prievolę pasikeitus asmens sveikatos būklei jį nedelsiant siųsti į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas pakartotinai.
Per posėdį buvo nagrinėjami šiuo metu galiojantys socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrų įsakymu patvirtinti darbingumo lygio vertinimo kriterijai, kurie apibrėžia ir onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo vertinimą. Darbo grupė nusprendė dar šią savaitę kreiptis Sveikatos apsaugos ir darbo ministeriją, kad ji pateiktų savo motyvuotą nuomonę dėl šiuo metu taikomų onkologinėmis ligomis sergančių asmenų vertimo kriterijų ir poreikio juos tobulinti.


Skaityti toliau >
2015-02-02 Sudaryta darbo grupė dėl sergančiųjų onkologinėmis ligomis darbingumo lygio vertinimo

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sudarė darbo grupę, kuriai iki š. m. kovo 31 d. pavesta parengti metodines onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio nustatymo tobulinimo rekomendacijas, pateikti pasiūlymus dėl tokių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijų pakeitimo arba papildymo ir galimybių gydančiam gydytojui nustatyti prievolę pasikeitus asmens sveikatos būklei jį nedelsiant siųsti į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (toliau – NDNT), kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas pakartotinai.

Šiai darbo grupei vadovauti paskirtas NDNT direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva, ją  sudaro NDNT Sprendimų kontrolės skyriaus vedėja Viktorija Vaslijeva-Gringienė, jos pavaduotojos Ugnė Galuška ir Rima Liubertienė, taip pat atsakingi Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų specialistai, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovas.


Skaityti toliau >
2015-01-30 Derinti el. duomenų mainų klausimai

L. e. NDNT direktoriaus pareigas Vytautė Polujanskienė, l. e. Metodikos ir informatikos skyriaus vedėjos pareigas Jolanta Vyšniauskienė ir Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja Agnė Kalinauskienė Informacinės visuomenės plėtros komitete prie Susisiekimo ministerijos dalyvavo pasitarime dėl NDNT ir ASPĮ, dalyvaujančių e. sveikatos sistemos 2009 – 2015 m. plėtros programos projektuose, informacinių sistemų integracijos. Ją įgyvendinus, minėtos įstaigos galės medicininiais dokumentais keistis el. būdu. Susitikimo metu aptarti šios integracijos įgyvendinimo būdai, el. parašo formato ir saugaus elektroninio ryšio tinklo naudojimas NDNT ir ASPĮ keičiantis duomenimis.


Skaityti toliau >
2015-01-29 Dėmesys onkologinėmis ligomis sergančiųjų darbingumo lygio vertinimui

Š. m. sausio 16 d. l. e. direktoriaus pareigas Vytautė Polujanskienė, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Sprendimų kontrolės skyriaus vedėja Viktorija Vasiljeva-Gringienė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dalyvavvo pasitarime dėl onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo tobulinimo.

 

V. Polujanskienė per pasitarimą pristatė NDNT atliktos onkologinių susirgimų stadijos ir nustatyto bazinio darbingumo lygio procentų (funkcinio sutrikimo masto) koreliacijos analizės rezultatus. NDNT išanalizavo 2014 m. atliktus pirminius darbingumo lygio vertinimus dėl onkologinių susirgimų, kai asmenys buvo pripažinti nedarbingais (0–25 proc.); atliko 2014 m. gruodžio 1–19 d. visų vertinimų dėl minėtų susirgimų prevencinę kontrolę ir surinktų duomenų analizę bei surinko, sistemiškai sugrupavo ir išanalizavo 2014 m. III ketvirčio visų vertinimų dėl onkologinių susirgimų pagal jų stadijas ir nustatyto bazinį darbingumo lygio duomenis. Nustatyta, kad onkologinių ligų stadijos tiesiogiai  sieti su baziniu darbingumo lygiu negalima.


Skaityti toliau >
2015-01-29 Dėl galimo dokumentų klastojimo NDNT kreipėsi į prokuratūrą

NDNT, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Virginijai Račienei galimai nepagrįstai nustatytą darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius bei vykdydama socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pavedimą, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai pateikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu.

NDNT dėl V. Račienės darbingumo lygio nustatymo pagrįstumo ir teisėtumo taip pat pradėjo skubų vidinį patikrinimą.

Atkreipiame dėmesį, kad NDNT darbingumo lygį vertina pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydančio gydytojo parengto siuntimo į NDNT ir medicininių dokumentų, pagrindžiančių nustatytas diagnozes, duomenis.

 


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema