2015 m. lapkričio 28 d., šeštadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1201701
Šiandien: 1242
Dabar: 41
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-11-16 Naujieji onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijai objektyvesni ir aiškesni.

Lapkričio 14 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas ir direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva dalyvavo Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) organizuotoje konferencijoje „Ką pacientai turėtų žinoti apie sveikatos apsaugą onkologijos srityje“.

Be sveikinimo žodžius tarusių ir konferencijos aktualumą pristačiusių POLA prezidento Šarūno Narbuto ir Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotojos dr. Daivos Kanopienės, pranešimus joje skaitė Valstybinės ligonių kasos ir Valstybinės vaistų kontrolės atstovai, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė, specifinius klausimus aptarė gydytojai-dietologai ir profesinės reabilitacijos specialistai.

Onkologinių ligų sukeliamos negalios vertinimo aktualijas savo pranešime pristatė NDNT direktorius M. Žymantas.

Per pastaruosius metus dėl negalios nustatymo į NDNT kreipiasi vidutiniškai po 2 300 onkologinėmis ligomis sergančių asmenų. Vyrai – dažniausiai dėl prostatos navikų, moterys – krūties. Per š. m. rugsėjo mėn. NDNT teritoriniai skyriai gavo 94 sergančiųjų prostatos ir 189 sergančiųjų krūties vėžiu prašymus nustatyti darbingumo lygį. Maždaug pusei tokių pirmą kartą besikreipiančių asmenų nustatomas 30–40 proc. darbingumo lygis.

M. Žymantas savo pranešime didelį dėmesį skyrė nuo š. m. liepos 7 d. įvestų naujų onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijams. „Iki įvedant naujus kriterijus iš onkologinėmis ligomis sergančių žmonių gaudavome nemažai skundų dėl galimai neteisingai nustatyto darbingumo lygio. Įvedus naujuosius kriterijus skundų nuosekliai mažėja. Tai rodo, kad naujieji kriterijai yra objektyvesni ir aiškesni tiek vertintojui, tiek asmeniui. Toks yra mūsų tikslas – negalios nustatymas turi būti aiškus ir teisingas“.

Neapsiribodamas tik onkologinių ligų sukeltos negalios vertinimo problematikai, M. Žymantas konferencijos dalyviams pristatė visą NDNT veiklą, atkreipdamas dėmesį į NDNT prioritetą –  atliekamų vertinimų teisėtumą ir teisingumą, įvestus saugiklius galimoms korupcijos apraiškoms užkardyti.


Skaityti toliau >
2015-11-06 Vilniaus teritoriniai skyriai – naujose ir kliento, ir darbuotojo orumą užtikrinančiose patalpose.

Lapkričio 5 d. buvo oficialiai atidarytos naujos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Vilniaus teritorinių skyrių ir administracijos patalpos, esančios Švitrigailos g. 11E.

„Iš senų, ankštų, tik iš dalies pritaikytų neįgaliesiems ir neatitinkančių kokybiškų darbo sąlygų darbuotojams patalpų persikėlėme į modernų, tiek kliento, tiek darbuotojo orumą užtikrinantį pastatą“, – pradėdamas renginį džiaugėsi NDNT direktorius Manfredas Žymantas. Direktoriui  paantrino ir Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas Juozas Bernatavičius. „Dabar tarnyboje jaučiuosi laisvas ir savarankiškas, galiu patekti į bet kurį aukštą ir kabinetą“, – sakė jis.

Geresnės klientų aptarnavimo ir darbuotojų darbo sąlygos įpareigoja NDNT dar labiau gerinti teikiamų paslaugų kokybę. To palinkėjo ir atidarymo šventėje dalyvavęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius, pabrėždamas, kad naujosios NDNT patalpos – darbo instrumentas, turintis gerinti neįgaliųjų aptarnavimą ir teikiamų paslaugų kokybę, nes NDNT yra pirmoji įstaiga, nuo kurios prasideda neįgaliųjų socialinė integracija.

NDNT Vilniaus teritoriniuose skyriuose kasmet apsilanko maždaug 30 tūkst.  klientų.

Naujas NDNT Vilniuje pastatas pastatytas vykdant ES lėšomis finansuojamą projektą „Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinių skyrių infrastruktūros plėtra“.


Skaityti toliau >
2015-10-29 Manfredas Žymantas su onkologinėmis ligomis sergančių žmonių draugijomis kalbėjosi apie šių ligų sukeliamą negalią

Onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“ trečiadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete organizavo konferenciją, skirtą spaliui – pasauliniam krūties vėžio žinomumo mėnesiui paminėti.

Konferencijoje pranešimą apie onkologinių ligų, tarp jų ir krūties vėžio, sukeliamą negalią ir jos vertinimo aspektus skaitė ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas. Supažindinęs susirinkusiuosius su statistiniais onkologinėmis ligomis sergančių asmenų negalios vertinimo rodikliais, M. Žymantas visų dėmesį atkreipė į tai, kad nuo š. m. liepos 8 d. pasikeitė šiomis ligomis sergančių asmenų negalios vertinimo kriterijai. Jie tapo objektyvesni, aiškesni ir labiau individualizuoti – darbingumo lygis vertinamas atsižvelgiant į išliekantį asmens funkcijos sutrikimą, liekamuosius reiškinius po taikyto gydymo, ligos išplitimą, progresavimą. Naujieji kriterijai leidžia objektyviai ir visapusiškai įvertinti ne tik patį susirgimą, bet ir dėl jo atsiradusius sutrikimus, trikdančius asmens veiklą: depresiją, skausmą, nuovargį, svorio kritimą bei kt.

2014 m. pirmą kartą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą kreipėsi 479 moterys, segančios krūties vėžiu, nedarbingomis arba iš dalies darbingomis pripažintos 477.


Skaityti toliau >
2015-10-28 Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos specialistai dalijosi negalios nustatymo patirtimi

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) daugelį metų bendradarbiauja su kolegialiomis įstaigomis Latvijoje ir Baltarusijoje – Latvijos Respublikos valstybinės gydytojų sveikatos ir darbingumo lygio ekspertizės komisija ir Baltarusijos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos valstybės įstaigos Respublikinio mokslinio-praktinio medicininės ekspertizės ir reabilitacijos centru. Per paskutinįjį šių įstaigų vadovų susitikimą Vilniuje (NDNT veiklos 10 metų veiklos sukakčiai paminėti skirtoje konferencijoje) spalį buvo susitarta susitikti Rygoje.


Skaityti toliau >
2015-10-23 Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba pasveikino „Bičiulystę“

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė pasveikino „Bičiulystės“  leidėjus savaitraščio 25 metų sukakties proga.

Neįgaliųjų draugijos leidiniui, šia proga subūrusiam bičiulius į popietę, V. Polujanskienė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo kolektyvo vardu palinkėjo likti tokiu pačiu šiltu ir objektyviu leidiniu, ne besivaikančiam pigaus populiarumo, o buriančiu ir informatyviu,  kokiu jis visus savo gyvavimo metus buvo. 


Skaityti toliau >
2015-10-19 NDNT direktorius M. Žymantas susitiko su šalies gydymo įstaigų vadovais

Spalio 16 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas dalyvavo išplėstiniame Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos tarybos posėdyje, kuriame skaitė pranešimą apie NDNT ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimą nustatant negalią.

„Asmens negalią nustato NDNT. Ji, įvertinusi medicininius duomenis ir socialinį faktorių, vadovaudamasi teisės aktuose apibrėžtais kriterijais, dėl asmens negalios priima galutinį sprendimą. Tačiau ne mažesnis vaidmuo tenka asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios parengia siuntimą į NDNT ir kitus medicininius dokumentus. Jų kokybė tiesiogiai susijusi su NDNT priimamo sprendimo kokybe, kuris tam tikra prasme yra sprendimas ir dėl asmens socialinio statuso. Taigi mūsų bendradarbiavimas turi būti dar konstruktyvesnis, dar glaudesnis“,– kalbėdamas gydymo įstaigų vadovams pabrėžė M. Žymantas.


Skaityti toliau >
2015-09-14 Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba persikėlė į naujas patalpas

Nuo š. m. rugsėjo 14 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos administracijos ir Vilniaus dokumentų registravimo bei Vilniaus teritoriniai skyriai iš Švitrigailos g. 10, Vilniuje, persikėlė į naujas patalpas adresu Švitrigailos g. 11E, Vilniuje.

Vilniaus teritoriniai skyriai aptarnauja Vilniaus miesto ir rajono bei Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų ir Ukmergės rajonų savivaldybių gyventojus. Jie dėl neįgalumo arba darbingumo lygių ir specialiųjų poreikių nustatymo nuo rugsėjo 14 d. turėtų kreiptis nurodytu naujuoju adresu.

 


Skaityti toliau >
2015-09-11 Nuo šiol kompiuterį valdyti pakanka tik galvos judesio

Rugsėjo 10 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas, Metodikos ir informatikos skyriaus vedėja Raja Krupenina ir to paties skyriaus vyriausioji specialistė Gabija Gružinskienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Inovatyvi bekontaktė technologija mokymuisi visą gyvenimą sunkią negalią turintiems žmonėms“.

Konferencijos metu pranešėjai iš Lietuvos, Slovėnijos ir Portugalijos pristatė sukurtą ir minėtose šalyse išbandytą bekontaktę programinę kompiuterio valdymo įrangą ir mokymosi medžiagą, skirtą žmonėms, turintiems sunkią fizinę negalią ir stipriai sutrikusias rankų funkcijas. Tokia įranga leidžia naudotis tiek stacionariu, tiek planšetiniu kompiuteriu neliečiant jo ekrano ir nenaudojant klaviatūros arba pelės – kompiuterį galima valdyti galvos arba rankų judesiais. Bekontaktė programinė kompiuterio valdymo įranga nuo šiol prieinama nemokamai kiekvienam. Tai galimybė sunkią negalią turintiems žmonėms naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir mokytis visą gyvenimą.

Šiuos bekontakčio kompiuterio valdymo sprendimus sukūrė  ir pritaikė Valakupių reabilitacijos centras kartu su partneriais iš Lietuvos, Slovėnijos ir Portugalijos, įgyvendindami Europos Komisijos finansuojamą naujovių perkėlimo projektą INOVATEL.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema