2017 m. spalio 18 d., trečiadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 2089184
Šiandien: 55
Dabar: 21
 
Naujienos ir įvykiai
Atsakomybę už sprendimą dėl negalios turi prisiimti visos pusės
2016-09-15

Šią savaitę Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius (NDNT) Manfredas Žymantas ir direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva Plungės rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėse susitiko su šių savivaldybių gydytojais ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais aptarti kokybiškai parengto siuntimo į NDNT įtaką objektyviam negalios nustatymui.

NDNT sprendimą dėl negalios pagal nustatytus kriterijus priima remdamasi gydančio gydytojo parengtu siuntimu ir prie jo pridėtais medicininiais dokumentais bei įvertinusi socialinius faktorius. Taigi sprendimas dėl negalios tiesiogiai priklauso nuo siuntime pateiktos informacijos.

Nors NDNT pati neturi įgaliojimų tirti žmogaus sveikatos arba diagnozuoti, joje dirba ir vertinimus atlieka medicininį išsilavinimą turintys specialistai – gydytojai. Jiems nustačius, kad tarnybai pateikta informacija netiksli, neišsami, NDNT gydymo įstaigoms siunčia papildomus paklausimus. Jeigu ji yra prieštaringa arba neatitinka objektyvios tikrovės, prašoma pateikti tretinio lygio paslaugas teikiančio specialisto konsultacijos išvadą. M. Žymantas per pasitarimą aptarė, kaip turėtų būti pildomi siuntimai, kad NDNT į gydymo įstaigas siųsti papildomų paklausimų nereikėtų, nes taip gaištamas tiek gydytojų, tiek NDNT specialistų laikas, klientas siunčiamas pas tretinio lygio paslaugas teikiančius specialistus, o todėl laiku negauna kokybiškos paslaugos.

Kalbant apie atsakomybes, pabrėžta, kad negalia yra ir medicininis, ir socialinis reiškinys, todėl ją nustatant svarbus kokybiškas visų specialistų darbas ir jiems taikoma vienoda atsakomybė – šeimos gydytojui – už teisingo siuntimo parengimą, gydytojui konsultantui – už objektyvią konsultacijos išvadą, NDNT specialisto – už teisingai priimtą sprendimą dėl negalios.

Didelio dėmesio susitikimo metu sulaukė šių metų vidury sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymu sugriežtina gydytojų atsakomybė už tarnybai pateikiamus neteisingus, neobjektyvius duomenis. Nustačius, kad pateikti neteisingi medicininiai duomenys, NDNT direktoriui suteikta teisė kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą dėl juos pateikusio gydytojo licencijos sustabdymo.

„Aš nekalbu apie vienkartines dėl žmogiškojo faktoriaus kartais padaromas klaidas. Dauguma gydytojų siuntimus rengia tikrai sąžiningai, tačiau, kaip bebūtų apmaudu, pasitaiko ir sistemingai „klystančių“. Štai tokių piktnaudžiavimo atvejų netoleruosime. Naujojo įsakymo tikslas – ne bausti. Tai turėtų būti labiau prevencinė priemonė. Dirbkime visi vienodai sąžiningai ir jokių problemų nekils“, – sakė M. Žymantas.

 


Atgal Naujienų archyvas

Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema