2017 m. gegužės 23 d., antradienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1793499
Šiandien: 1207
Dabar: 21
 
Naujienos ir įvykiai
 
2017-05-04 NDNT sutarė dėl artimiausių bendradarbiavimo veiksmų su „Neišnešiotukais“

Gegužės 4 d.  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius Manfredas Žymantas, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Vilniaus II teritorinio skyriaus vedėja Daiva Valadkevičienė  susitiko su neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidente Asta Speičyte-Radzevičiene ir atstove ryšiams su visuomene Jolanta Grigorjeviene.

Susitikimo tikslas buvo aptarti, su kokiomis problemomis susiduria neišnešiotų kūdikių, kurie turi negalią, tėvai. Kaip  sakė A. Speičytė-Radzevičienė, tokių kūdikių tėvai dažnai nežino, kur turi kreiptis, kad jų vaikams būtų nustatyta negalia, kokius dokumentus pateikti, kur ieškoti reabilitacinės pagalbos kūdikiams, ar tokius kūdikius auginantiems tėvams suteikiama psichologinė pagalba.

NDNT direktorius M. Žymantas, kalbėdamasis su „Nešnešiotukais“, pabrėžė, kad NDNT visada atvira bendradarbiauti ir atsakyti į visus neįgaliesiems rūpimus klausimus, kurie yra NDNT kompetencija, kartu identifikuojant problemas ieškoti jų sprendimų. „Kai suinteresuotos pusės atsakymų ieško kartu, tada ir sprendimai būna tinkamiausi“, – kalbėjo direktorius.

NDNT ir „Neišnešiotukai“ susitarė dėl tolesnio bendradarbiavimo ir numatė artimiausius veiksmus dėl neišnešiotų ir negalią turinčių kūdikių tėvų informavimo apie neįgalumo nustatymą. A. Speišytė-Radzevičienė, baigiantis susitikimui sakė: „Atvirai sakant, nesitikėjau, bet matau, kad jūs tikrai atviri ir tikrai norite su mumis bendradarbiauti“. 


Skaityti toliau >
2017-03-23 Socialinio darbo teorija be praktikos – akla

Šį mėnesį jau antrąkart Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) viešėjo socialinius mokslus studijuojantys studentai. Kovo 22-ąją susipažinti su NDNT veikla buvo atvykę Lietuvos edukologijos universiteto antrakursiai. Juos lydėjo profesorė Vilija Grincevičienė, būsimiems socialiniams darbuotojams dėstanti Neįgaliųjų profesinės įtraukties kursą.

Studentus pasitikęs NDNT direktorius M. Žymantas sakė sveikinantis dėstytojų iniciatyvą studentams teoriją pademonstruoti praktika ir džiaugiąsis pačių studentų noru iš arti „pačiupinėti“ savo būsimą darbą.

NDNT darbuotojai svečiams paaiškino, kokia yra negalios nustatymo sistema, kaip atliekami jos vertinimai. Atsižvelgiant į studijų dalyką, didesnis dėmesys buvo skirtas profesinės reabilitacijos sričiai, aiškintasi, kokiais atvejais ir kaip nustatomi profesinės reabilitacijos poreikiai, kur neįgalieji gali mokytis naujos profesijos, ar ją baigusieji įsidarbina ir kaip tai keičia neįgaliojo socialinę įtrauktį. Studentai apžiūrėjo, kokios yra klientų aptarnavimo ir NDNT darbuotojų darbo sąlygos. V. Grincevičienė pasidžiaugė tokiomis neįgaliesiems draugiškomis, t. y. pritaikytomis įvairią negalią turintiems asmenims, patalpomis ir prisipažino maloniai nustebusi NDNT darbo organizavimu.


Skaityti toliau >
2017-03-21 Laiku išgirstas ir suprastas poreikis – laiku priimtas tinkamas sprendimas

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas antradienį žiniasklaidai pristatė, kokius pagrindinius darbus NDNT nuveikė 2016 m.

2016 m. sumažėjo pakartotinai besikreipiančiųjų į NDNT dėl negalios (darbingumo, neįgalumo lygių ir specialiųjų poreikių) nustatymo. „Neaiškinčiau to gyventojų skaičiaus mažėjimu šalyje, nepasikeitė ir vertinimo kriterijai, ir pirmą kartą besikreipiančiųjų skaičius keletą metų išlieka panašus. Tai tiesioginis rezultatas to, kad negalią pradėjome nustatyti ilgesniam galimam terminui, kai akivaizdu, kad asmens sveikatos būklė yra nekintančio pobūdžio“, – kalbėjo direktorius. Dėl to neįgaliesiems rečiau reikia kreiptis tiek į pačią NDNT, tiek į gydytojus dėl siuntimų į NDNT parengimo. Taip mažinama ir gydymo įstaigų, kurios turi ne tik parengti siuntimus, bet prie jų pridėti ir visas juose nurodytas diagnozes pagrindžiančius medicininius dokumentus, našta.  Ją mažina ir NDNT sudarytos duomenų mainų sutarys su kitomis įstaigomis el. būdu. Šiuo metu NDNT informacinė sistema gali priimti duomenis iš visų šalies gydymo įstaigų, tačiau kol kas tik keletas iš jų tai daro.

Kaip vieną pagrindinių veiklų NDNT direktorius pristatė stiprinamą priimamų sprendimų dėl negalios vidaus kontrolę – nuo sausio 1 d.  įsigaliojo nauja jos sistema. Pagal ją pagal unifikuotus kriterijus 2 kartus per metus bus patikrintas nustatytas skaičius kiekvieno iš visų 23 NDNT teritorinių skyrių priimtų sprendimų. Tikrinamas bylas, siekiant išvengti žmogiškojo faktoriaus, automatiniu būdu atrinks informacinė sistema. M. Žymantas sakė puikiai suprantąs, kad nuo NDNT sprendimų tiesiogiai priklauso, ar socialines išmokas dėl negalios gaus tie, kuriems jos priklauso. Todėl  negalios nustatymas turi būti visur ir objektyvus ir teisingas.


Skaityti toliau >
2017-03-09 Socialinį darbą studijuojantys studentai Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje susipažino su negalios nustatymo sistema

Šiandien Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje viešėjo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Socialinio darbo I kurso studentai, kuriuos lydėjo dėstytoja Rita Virbalienė. NDNT direktorius M. Žymantas, sutikęs studentus, pasidžiaugė, kad ugdymo įstaigos, rengiančius socialinius darbuotojus, praktiškai supažindina su įstaigų, kurios tiesiogiai dirba neįgaliųjų socialinės integracijos srityje, veikla.

Studentai, mokydamiesi socialinio darbo su specialiųjų poreikių asmenimis, į NDNT atvyko susipažinti, kaip yra nustatoma asmenų negalia – darbingumo ir neįgalumo lygiai, specialieji bei profesinės reabilitacijos poreikiai, su kokiais iššūkiais susiduria neįgalieji, nuo ko prasideda jų socialinė integracija. Kaip būsimuosius socialinio darbo specialistus, juos ypač sudomino, kaip nustatomi profesinės neįgaliųjų reabilitacijos poreikiai, kaip vyksta pati reabilitacija, ar ją baigusieji įsidarbina.

Studentai pastebėjo, kad šiandien visuomenės požiūris į neįgalųjį yra pasikeitęs, jis nebelaikomas invalidu. Anot studentų, pati Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba irgi yra kitokia – moderni aplinka ir šiuolaikiškas aptarnavimas, negalios nustatymo sistema yra aiški, konkreti ir kelianti visuomenės pasitikėjimą. 


Skaityti toliau >
2017-03-01 Kokybiškas siuntimas į NDNT – tiesioginė prielaida objektyviam negalios nustatymui

Vasario 28 d. NDNT direktorius Manfredas Žymantas su direktoriaus pavaduotoju Alvidu Garšva dalyvavo konferencijoje „Geriatrijos ligų aktualijos“. M. Žymantas konferencijoje skaitė pranešimą „Kokybiškas siuntimas į NDNT – misija įmanoma. Dažniausiai pasitaikantys netikslumai“.

NDNT asmenų negalią nustato vadovaudamasi nustatytais kriterijais ir remdamasi gydančio gydytojo parengtu siuntimu į NDT, kuriame yra pateikiama visa informacija apie asmens sveikatos būklę ir organizmo funkcijų sutrikimus. Kadangi negalios nustatymo objektyvumas yra tiesiogiai susijęs su siuntime pateikta medicinine informacija, pranešime M. Žymantas didžiausią dėmesį ir skyrė siuntimų į NDNT kokybei. Atsižvelgiant į konferencijos temą, NDNT direktorius orientavosi į dažniausius vyresnio amžiaus asmenų sveikatos sutrikimus (demencija, regėjimo, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, cukrinis diabetas, sąnarių ligos) ir specialiųjų poreikių nustatymo aktualijas. „Siuntime kiekviena raidė, kiekvienas, net ir mažiausias skaičius gali turėti lemiamą įtaką, koks specialusis poreikis žmogui bus nustatytas, o tai lems, kokią išmoką jis gaus. Todėl siuntimas turi būti užpildytas labai tiksliai, aiškiai ir išsamiai, tik tada galima objektyviai ir optimaliausiais terminais nustatyti negalią. Kai siuntimas kokybiškas, NDNT atkrenta poreikis ir kreiptis į gydymo įstaigas dėl papildomų dokumentų ar trečio lygio paslaugas teikiančių įstaigų konsultantų išvadų“.

NDNT direktorius M. Žymantas siuntimus rengiančius gydytojus kvietė atidžiau susipažinti su darbingumo ir specialiųjų poreikių nustatymo kriterijais, kurie patvirtinti dviejų – sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo –  ministrų įsakymais, taigi skirti tiek NDNT specialistams, tiek gydymo įstaigose dirbantiems gydytojams. M. Žymantas priminė, jog teisės aktai nustato, kad už pateikto siuntimo į NDNT teisingumą atsako asmenį gydantis gydytojas, o už konkrečios konsultacijos išvados teisingumą – konsultaciją suteikęs ir išvadą parengęs gydytojas specialistas. NDNT specialistas atsako už sprendimo dėl negalios teisingumą ir teisėtumą. Taigi objektyvus negalios nustatymas – tiek NDNT specialisto, tiek gydytojo atsakomybė.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema