2016 m. rugsėjo 1 d., ketvirtadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 11E,
03228 Vilnius,
tel.: (8 5) 233 3320,
faks.: (8 5) 233 2469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 1441471
Šiandien: 207
Dabar: 0
 
Naujienos ir įvykiai
 
2016-07-25 Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija: Nustatant specialiuosius poreikius – pereinamasis laikotarpis dėl teismo sprendimo

Nuo šių metų liepos 7 dienos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) nustatant asmenų specialiuosius poreikius laikinai nenustatomas jų terminas. Tai padaryta atsižvelgiant į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą.

Šiuo sprendimu pripažinta, kad Specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašo, kurį patvirtino socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrai, 25 punktas neatitinka konstitucinio teisinės valstybės principo. Šiuo punktu yra nurodoma, kokiam terminui ir kokiu atveju nustatomi specialieji poreikiai, tačiau terminų nustatymas turėtų būti įtvirtintas ne vien tvarkos apraše, bet visų pirma Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme.

Siekiant vykdyti teismo sprendimą, parengtas šio įstatymo 24 straipsnio pakeitimo projektas, kuriuo siūloma reglamentuoti specialiųjų poreikių nustatymo terminus. Šiuo metu projektas yra pateiktas suinteresuotoms institucijoms derinti, vėliau jis bus pateiktas svarstyti Vyriausybei ir Seimui.

Paskelbus minėtą teismo sprendimą, nuo 2016 m. liepos 7 d. aprašo 25 punktas nebegali būti taikomas. Todėl nuo  2016 m. liepos 7 d. iki bus priimtas Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 24 straipsnio pakeitimas, nustatytų specialiųjų poreikių terminas dokumentuose nebus nurodomas. Įsigaliojus minėtam pakeitimui, specialiųjų poreikių terminą NDNT per įstatyme nurodytą laiką nustatys asmeniui nedalyvaujant, o apie nustatytą terminą jį informuos per 5 darbo dienas – neįgaliajam pačiam papildomai nereikės niekur kreiptis. NDNT asmenims, kuriems pereinamuoju metu bus nustatomi specialieji poreikiai, apie šią tvarką suteiks išsamią informaciją.

 


Skaityti toliau >
2016-07-04 Piktnaudžiavimas medicininiais dokumentais kainuos mediko licenciją

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela pasirašė įsakymą, kuriuo griežtinama atsakomybė medikams už Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) pateikiamus dokumentus. Nuo šiol gydytojams už piktnaudžiavimą šiais dokumentais gali grėsti mediko licencijos praradimas.

NDNT vertindama asmens negalią vadovaujasi dviem aspektais: medicininiu ir socialiniu. Medicininius duomenis ji gauna iš sveikatos priežiūros įstaigų ir pati sveikatos netiria bei nediagnozuoja. Pastebima, kad medikų pateikta informacija ne visada būna tiksli, išsami, o katrais ir neobjektyvi, kad asmuo gautų išmokas. NDNT per metus aptarnauja per 100 tūkst. asmenų. Dėl netiksliai, neišsamiai, prieštaringai parengtų siuntimų ji per 2015 m. dėl papildomos informacijos turėjo kreiptis apie 8 tūkst. kartų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, su sveikatos apsaugos ministru pasirašytas įsakymas turėtų stiprinti gydytojų atsakomybę, mažinti visų pusių norą piktnaudžiauti.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo įsakymu NDNT direktoriui yra suteikiami svarūs įgaliojimai užkirsti kelią pažeidimams. „Pati tarnyba dėl piktnaudžiavimo prevencinius namų darbus irgi yra atlikusi. Joje veikia Sprendimų kontrolės skyrius, kuris atlieka tiek planinę, tiek neplaninę visų teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolę. Kad būtų kuo mažiau žmogiškojo faktoriaus, kurias bylas tikrinti atsitiktiniu būdu atrenka informacinė sistema. Be to, jei gaunamas skundas dėl galimų korupcinių veikų, tokį nagrinėja Antikorupcijos komisija“ – per šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusią spaudos konferenciją teigė A. Pabedinskienė.


Skaityti toliau >
2016-06-30 Nauja žinia neįgaliesiems

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba nuo liepos 1-osios keičia darbingumo ir neįgalumo lygių bei specialiųjų poreikių  ir lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo pažymų formą.

Šios pažymos, kurias neįgalieji pateikia išmokas dėl negalios mokančioms institucijoms – SODRAI ir savivaldybių socialinių paslaugų skyriams arba seniūnijoms – iki šiol buvo spausdinamos ant saugiųjų dokumentų blankų. Saugieji dokumentai su technologine apsauga tapo netikslingi, nes tarnyba aktualius duomenis SODRAI ir savivaldybėms pateikia per informacinę sistemą. Taip patogiau ir greičiau klientui – atlikus negalios vertinimą, duomenys minėtoms institucijoms perduodami tiesiogiai.


Skaityti toliau >
2016-06-17 Profesinė neįgaliųjų reabilitacija – komandinis socialinių partnerių darbas

Birželio 17 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas ir direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva dalyvavo Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro atkūrimo 30-metyje.

Sveikindamas centro kolektyvą, M. Žymantas sakė: „Tiek Jūsų mokymo centras, tiek mes dirbame toje pačioje Lietuvoje tai pačiai Lietuvai – žmonėms. Tiems, kurie turi negalią. Mes nustatome profesinės reabilitacijos poreikį, Jūs jį tenkinate. Linkiu, kad ir toliau dirbtume koja kojon“.

Šis vienas iš didžiausių profesinio mokymo centrų šalyje teikia ir profesinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems. Darbingo amžiaus asmenys, kurie dėl savo negalios pobūdžio nebegali dirbti ankstesniojo darbo, čia gali įgyti naują profesiją – kelionių vadovo, visažisto, siuvėjo ir sukirpėjo, apskaitininko, virėjo, barmeno, apskaitininko, viešbučių kambarinės arba administratoriaus, kirpėjo, lankomosios priežiūros darbuotojo, slaugytojo padėjėjo, pynėjo iš vytelių ir kt.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema