2015 m. balandžio 19 d., sekmadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 974620
Šiandien: 119
Dabar: 3
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-04-02 Onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygis bus nustatomas tiksliau

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės įsakymu iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos bei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos atstovų sudaryta darbo grupė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateikė pasiūlymą papildyti Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašą.

Darbingumo lygio vertinimo kriterijus siūloma papildyti atskiru skyriumi, skirtu onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo vertinimui. Šiame skyriuje nustatyti kriterijai, leisiantys objektyviau nustatyti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygį.

Bazinį darbingumą, t. y. medicininius kriterijus, dėl onkologinių susirgimų siūloma vertinti nuo 100 procentų (kai po taikyto gydymo liekamųjų reiškinių arba komplikacijų neliko, asmens sveikatos būklės prognozė gera, jis gali tęsti įprastą veiklą ir darbą) iki 5 procentų (kai onkologinė liga yra išplitusi ir progresuoja, organizmo funkcijos labai sutrikusios, žmogus pats negali apsitarnauti ir jam taikoma tik paliatyvioji pagalba.


Skaityti toliau >
2015-03-26 Kalėjimų departamente – apie kalinčiųjų darbingumo lygio nustatymą

NDNT Vilniaus II teritorinio skyriaus vedėja Daiva Valadkevičienė Kalėjimų departamente dalyvavo pasitarime su laisvės atėmimo vietų įstaigose dirbančiais sveikatos priežiūros įstaigos specialistais.

D. Valadkevičienė per pasitarimą pristatė darbingumo lygio nustatymą reglamentuojančius teisės aktus ir praktiką, daug dėmesio skyrė tinkamo siuntimų į NDNT ir kitų medicininių dokumentų rengimo klausimams.  Ji paaiškino, kad darbingumo lygį NDNT nustato remdamasi asmenį gydančio gydytojo parengtu siuntimu ir jį pagrindžiančiais medicininiais dokumentais, tačiau pabrėžė, kad Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašas nustato, kad gydytojas siuntimo į NDNT nerengia, jeigu nenustatyta aiški diagnozė, nebaigtas gydymas, neišnaudotos visos medicininės rabilitacijos priemonės arba asmens sveikatos būklė neatitinka bazinio darbingumo lygio (medicininių) kriterijų.

Su laisvės atėmimo vietų įstaigose dirbančiais sveikatos priežiūros specialistais nemažai diskutuota apie nuo 2014 m. liepos 1 d. įsigaliojusį asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną ir jo pildymo tvarką.
Skaityti toliau >
2015-03-20 NDNT lankėsi labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ atstovai

Kovo 20 d. NDNT lankėsi labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ vadovė Aušra Stančikienė ir veiklų vadybininkė Aida Kerbedienė.

L. e. direktoriaus pareigas Vytautė Polujanskienė su Aušra Stančikiene aptarė aktualius vaikų negalios nustatymo ir socialinės integracijos klausimus, diskutavo apie tikslinių išmokų negalią turintiems vaikams racionalų naudojimą, piniginių išmokų keitimo paslaugų paketu privalumus.

Per pasitarimą susitarta parengti NDNT ir labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ bendradarbiavimo projektą.


Skaityti toliau >
2015-03-06 Klaipėdoje susitiko NDNT teritorinių skyrių vedėjai

Klaipėdoje į 2014 m.  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) veiklos rezultatų aptarimą buvo susirinkę visų NDNT teritorinių skyrių vedėjai.

Per pasitarimą pristatyti ne tik 2014 m. statistiniai veiklos rodikliai, bet atlikta ir kelerių metų jų analizė. Daug dėmesio skirta bendradarbiavimo su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis klausimams, kadangi NDNT sprendimus dėl neįgalumo ir darbingumo lygių bei specialiųjų poreikių priima remdamasi jų pateiktais siuntimais ir kitais medicininiais dokumentais. NDNT neretai tenka pakartotinai kreiptis į gydymo įstaigas, kad pateiktų kokybiškus, tikslius ir įskaitomus dokumentus. Kad būtų išvengta papildomo susirašinėjimo ir sprendimai dėl negalios būtų priimami per minimalų nustatytą laiką, šiuo klausimu nuspręsta su gydymo įstaigomis bendradarbiauti glaudžiau.


Skaityti toliau >
2015-03-02 Negalios vertintojai tobulina žinias Vilniaus universiteto Santariškių klinikose

Kovo 2–6 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinių skyrių specialistai Vilniaus universiteto Santariškių klinikose dalyvauja profesiniuose mokymuose „Negalios sunkumo vertinimas sergant vidaus ligomis“. Per mokymus bus aptarti negalios nustatymą reglamentuojantys teisės aktai, gilinamasi į širdies ir kraujagyslių ligų patologijos įtaką darbingumo ir neįgalumo lygiams. Specialistai analizuos, kaip asmenų darbingumo ir neįgalumo lygius, specialiuosius poreikius veikia onkologiniai susirgimai, kvėpavimo sistemos ligos, psichikos sutrikimai. Taip pat bus gilinamasi į probleminius traumatologijos ir ortopedijos atvejus.


Skaityti toliau >
2015-02-18 NDNT atlieka patikrinimą dėl V. Račienės negalios nustatymo

NDNT, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Virginijai Račienei galimai nepagrįstai nustatytą darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius bei vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pavedimą, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai pateikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Patikrinimo metu NDNT bendradarbiauja su STT.


Skaityti toliau >
2015-02-12 Pagrįstų skundų dėl NDNT priimtų sprendimų 2014 m. buvo nedaug

Vasario 12 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (toliau – NDNT)  susitiko NDNT ir Ginčų komisijos vadovai – Vytautė Polujanskienė ir Klaudijus Stanionis – bei sprendimų kontrolės funkcijas vykdantys specialistai. Jie aptarė praktinius darbo aspektus ir asmenų arba pensijas arba išmokas mokančių institucijų (toliau – asmenų) pateiktų skundų dėl NDNT priimtų sprendimų nagrinėjimo rezultatus.

Ginčų komisija yra privalomo išankstinio ginčų tarp minėtų pusių nagrinėjimo ne teismo tvarka institucija. Asmeniui arba NDNT nesutinkant su Ginčų komisijos sprendimu, jį galima apskųsti teismui.


Skaityti toliau >
2015-02-04 NDNT vyko tarpinstitucinės darbo grupės posėdis

Š. m. vasario 3 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje posėdžiavo darbo grupė, kuriai  pavesta parengti metodines onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio nustatymo tobulinimo rekomendacijas, pateikti pasiūlymus dėl tokių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijų pakeitimo arba papildymo ir galimybių gydančiam gydytojui nustatyti prievolę pasikeitus asmens sveikatos būklei jį nedelsiant siųsti į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas pakartotinai.
Per posėdį buvo nagrinėjami šiuo metu galiojantys socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrų įsakymu patvirtinti darbingumo lygio vertinimo kriterijai, kurie apibrėžia ir onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo vertinimą. Darbo grupė nusprendė dar šią savaitę kreiptis Sveikatos apsaugos ir darbo ministeriją, kad ji pateiktų savo motyvuotą nuomonę dėl šiuo metu taikomų onkologinėmis ligomis sergančių asmenų vertimo kriterijų ir poreikio juos tobulinti.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema