2015 m. vasario 2 d., pirmadienis
Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Į pradžią

NEĮgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
          prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Kodas 300121001,
Švitrigailos g. 10,
03223 Vilnius,
tel.: 2333 320,
faks.: 2332 469,
el. p.: info@ndnt.lt
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2011-05-01
Iš viso: 910265
Šiandien: 13
Dabar: 4
 
Naujienos ir įvykiai
 
2015-01-30 Derinti el. duomenų mainų klausimai

L. e. NDNT direktoriaus pareigas Vytautė Polujanskienė, l. e. Metodikos ir informatikos skyriaus vedėjos pareigas Jolanta Vyšniauskienė ir Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja Agnė Kalinauskienė Informacinės visuomenės plėtros komitete prie Susisiekimo ministerijos dalyvavo pasitarime dėl NDNT ir ASPĮ, dalyvaujančių e. sveikatos sistemos 2009 – 2015 m. plėtros programos projektuose, informacinių sistemų integracijos. Ją įgyvendinus, minėtos įstaigos galės medicininiais dokumentais keistis el. būdu. Susitikimo metu aptarti šios integracijos įgyvendinimo būdai, el. parašo formato ir saugaus elektroninio ryšio tinklo naudojimas NDNT ir ASPĮ keičiantis duomenimis.


Skaityti toliau >
2015-01-29 Dėmesys onkologinėmis ligomis sergančiųjų darbingumo lygio vertinimui

Š. m. sausio 16 d. l. e. direktoriaus pareigas Vytautė Polujanskienė, direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Sprendimų kontrolės skyriaus vedėja Viktorija Vasiljeva-Gringienė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dalyvavvo pasitarime dėl onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo tobulinimo.

 

V. Polujanskienė per pasitarimą pristatė NDNT atliktos onkologinių susirgimų stadijos ir nustatyto bazinio darbingumo lygio procentų (funkcinio sutrikimo masto) koreliacijos analizės rezultatus. NDNT išanalizavo 2014 m. atliktus pirminius darbingumo lygio vertinimus dėl onkologinių susirgimų, kai asmenys buvo pripažinti nedarbingais (0–25 proc.); atliko 2014 m. gruodžio 1–19 d. visų vertinimų dėl minėtų susirgimų prevencinę kontrolę ir surinktų duomenų analizę bei surinko, sistemiškai sugrupavo ir išanalizavo 2014 m. III ketvirčio visų vertinimų dėl onkologinių susirgimų pagal jų stadijas ir nustatyto bazinį darbingumo lygio duomenis. Nustatyta, kad onkologinių ligų stadijos tiesiogiai  sieti su baziniu darbingumo lygiu negalima.


Skaityti toliau >
2015-01-29 Dėl galimo dokumentų klastojimo NDNT kreipėsi į prokuratūrą

NDNT, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Virginijai Račienei galimai nepagrįstai nustatytą darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius bei vykdydama socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pavedimą, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai pateikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu.

NDNT dėl V. Račienės darbingumo lygio nustatymo pagrįstumo ir teisėtumo taip pat pradėjo skubų vidinį patikrinimą.

Atkreipiame dėmesį, kad NDNT darbingumo lygį vertina pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydančio gydytojo parengto siuntimo į NDNT ir medicininių dokumentų, pagrindžiančių nustatytas diagnozes, duomenis.

 


Skaityti toliau >
2014-12-05 Dėl neįgalių asmenų automobilių kortelės išdavimo

 

Š. m. lapkričio 18 d. įsigaliojus Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašo pakeitimams, kreipiantis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl kortelės išdavimo, neįgaliojo pažymėjimą pateikti turi tik pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Pakeistas ir kortelės išdavimo laikas – nuo šiol ji išduodama per 20 darbo dienų.


Skaityti toliau >
2014-10-10 NDNT ir SODROS atstovai susitiko aktualiais bendradarbiavimo klausimais

 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Garšva ir Vilniaus teritorinių skyrių vedėjai susitiko su SODROS Vilniaus skyriaus direktoriaus pavaduotoju Arvydu Laurinaičiu ir Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Pažarskiene.

Susitikimo metu SODROS atstovams pristatytas nuo šių metų vidurio įsigaliojęs naujas asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas, pildomas vertinant asmens darbingumo lygį. Įvedant šių faktorių vertinimą Lietuvoje nuo medicininio darbingumo vertinimo modelio palaipsniui pereinama prie biopsichosocialinio, kai atsižvelgiama ne tik į sveikatos ir organizmo funkcijų sutrikimus, bet ir į aplinkos sąlygas, socialinius veiksnius, kurie riboja asmens veiklą ir gebėjimą dalyvauti socialiniame gyvenime.

NDNT ir SODROS atstovai taip pat aptarė galimybes praplėsti keitimosi duomenimis, esančiais šių įstaigų informacinėse sistemose, aprėptį, tarėsi, kaip objektyviau nustatyti asmenų, sergančių ilgalaikio gydymo reikalaujančiomis ligomis, pvz., vėžiu, tuberkulioze, laikiną nedarbingumą ir negalią.


Skaityti toliau >
 
Naujienų archyvas
Spausdinti
Naujienų prenumerata


 
 

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 
kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas
Naudojama Smartweb sistema